Kolejne zespoły na Desertfest 2013

Newsy
Kolejne zespoły na Desertfest 2013

Od nadchodzącej drugiej edycji Desertfest 2013 dzielą nas już tylko trzy miesiące, tymczasem organizatorzy ogłosili nazwy kolejnych kapel, które wystąpią na imprezie.

Na deskach berlińskiej Astra Kulturhaus zobaczymy Amerykanów z Cough oraz Witch Mountain.

Powstały w 2005 roku w Richmond Cough od początku postawił przed sobą zadanie propagowania ciężkiego i obskurnego sludge/doom metalu. Debiutancki album “Sigillum Luciferi" (2008), wyprodukowany przez Sanforda Parkera przygotował grunt pod kontrakt z legendarną Relapse Records i pierwszy owoc tej współpracy - znakomity “Ritual Abuse". Cough to pozycja obowiązkowa, nie tylko dla fanów Electric Wizard.

Witch Mountain, stacjonujący w Portland, dla odmiany, porusza się w klimatach tradycyjnego doom metalu napędzanego masywnymi riffami i wokalami Uty Plotkin. Zespół istnieje 16 lat, jednak po wydanym w 2001 roku debiutanckim "Come the Mountain" zawiesił działalność na kilka lat. W 2009 roku do składu dołączyła Plotkin i od tego momentu formacja wzięła się do roboty rejestrując kolejne krążki - "South of Salem" (2011) i "Cauldron of the Wild" (2012), wydany nakładem Profound Lore Records.

Przypomnijmy, że w ramach Desertfest 2013, na scenie klubu Astra Kulturhaus wystąpią również: Unida, Dozer, Naam, Yawning Man, Fatso Jetson, Pentagram, Lonely Kamel, Lowrider, Gentlemans Pistols, Belzebong, Kadavar, Radio Moscow, The Shrine, Lecherous Gaze, Danava, Witchcraft .

W sumie zagra ponad 30 zespołów, kolejne nazwy zostaną ujawnione wkrótce.

Druga odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na dwóch scenach klubu Astra. Desertfest 2013 rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa trzy dni.

3-dniowych bilety są już w sprzedaży w cenie 82,50 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2013
25-27. 04. 2013


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka