Akumulator Jazz Festival i premiera albumu UDA już jutro

Newsy
Akumulator Jazz Festival i premiera albumu UDA już jutro

Już jutro, 19 stycznia, w krakowskiej Rotundzie odbędzie się Akumulator Jazz Festival, w ramach którego premierę będzie miała również nowa płyta formacji UDA.

19 stycznia w Rotundzie wystąpią artyści efektowni, uznani, szczerzy i cenieni, którzy zaprezentują różne odcienie współczesnego jazzu: eksperymentalno-elektroniczni Pink Freud (prosto z trasy koncertowej Blade Runner Tour), surrealistyczno-crossoverowe UDA oraz akustyczno-rozśpiewany Karl Culley. Jako gość specjalny wystąpi Apostolis Anthimos (SBB).

Niestety, ze względów zdrowotnych, nie zagra zapowiadany wcześniej Krzysztof Ścierański. W zastępstwie wystąpi Apostolis Anthimos Trio (w składzie: Apostolis Anthimos, Marcin Pospieszalski, Frank Parker).

Imprezę poprowadzi Mariusz Kałamaga (kabaret Łowcy.B).

Podczas festiwalu premierę będzie miała również najnowsza płyta zwariowanego krakowskiego trio UDA zatytułowana "Łowy kraby". Materiał został nagrany wczesną jesienią w MAQ Records, a realizatorem jest Michał Rosicki. Gościnnie na płycie wystąpili: Apostolis Anthimos (SBB), Krzysztof Ścierański oraz Marcin Gałazyn (Motion Trio).

19 stycznia 2013
Centrum Kultury Rotunda, Kraków


Start: 19:00

Bilety:
40 zł (przedsprzedaż)
45 zł (w dniu koncertu)

Rezerwacja biletów: Agencja Artystyczna Akumulator, tel.: 601 771 160, email: agencja@aaakumulator.pl

Sprzedaż biletów od 1 stycznia 2013:
Agencja Artystyczna Akumulator: www.facebook.com/AkumulatorAA
Centrum Kultury Rotunda - www.rotunda.pl
Ticketpro: www.ticketpro.pl

Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na pomoc finansową dla Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jasińskiego (www.buremisie.org.pl)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu oraz płyty.

Pink Freud - Jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego dla muzyki niezależnej. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury.
www.pinkfreud.pl

UDA - Jeden z najbardziej charakterystycznych młodych polskich zespołów. Częściowo improwizowana, w znacznej mierze instrumentalna i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion jazzem i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, free czy wręcz metalem, tworząc zbzikowaną fuzję niemal wszystkich znanych stylów muzycznych. Zespół ma na koncie 3 płyty studyjne.
www.udaonline.pl

Anthimos Apostolis - Urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. "C.O.C.X.", "Lady Go", "Chameleon"). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem - zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa. W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem "Days We Can’t Forget", do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio - w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie - czy to z SBB, czy solo.
www.apostolis.pl

Karl Culley - Angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor, obecnie mieszkający w Krakowie. Ma na koncie 2 albumy ("Bundle Of Nerves" 2009 i "The Owl" 2011). Oba wydawnictwa doczekały się świetnych recenzji w liczących się magazynach, min.: MoJo i The Sunday Express. Karl łączy niesamowitą technikę gry, z natchnionym wokalem, wyjątkową muzyką i melodyką. Proponując piękne, bogate aranżacje i melodie, Karl jednocześnie jest świetnym showmanem,który porywa publiczność niezależnie od okoliczności.
www.karlculley.co.uk