Nowy album Osada Vida w marcu

Newsy
Nowy album Osada Vida w marcu

W marcu ukaże się "Particles" - najnowszy studyjny album prog-metalowej formacji Osada Vida.

Premiera płyty zaplanowana jest na 11 marca nakładem Metal Mind. Dwa tygodnie później ukaże się ona również w całej Europie a w kwietniu w Stanach Zjednoczonych.

Za projekt okładki odpowiedzialny jest klawiszowiec zespołu, Rafał Paluszek, który tak komentuje proces tworzenia grafiki do nowej płyty: "Bardzo długo zastanawialiśmy się, jak ugryźć kwestię okładki. Postawiliśmy na minimalizm i prostotę. Szczerze mówiąc, mieliśmy już dość ciemnych, wydumanych i mrocznych klimatów, otaczających nas zewsząd. Kto powiedział, że muzyka rockowa musi mieć ciemną oprawę? Jak to często u nas bywa, poszliśmy na przekór tej tendencji. Myślę, że z powodzeniem, ponieważ udało się tchnąć w grafikę dużo światła, przestrzeni i kilka symboli, których interpretację pozostawiamy słuchaczom. Bardzo chcieliśmy pokazać i przedstawić tych wiele zmian, których doświadczyliśmy. Staliśmy się kwintetem a nasza muzyka nieustannie ewoluuje. Od ‘Univited Dreams’, wydanej w 2009, sporo się zmieniło. Osada jest już innym miejscem, ale na szczęście cząstki i wartości, które były najistotniejsze, pozostały. Mamy nadzieję, że wszystko to, o czym piszę, usłyszycie na płycie."

Koncertowa pra-premiera "Particles" odbędzie się 6 marca w warszawskim klubie Progresja, w którym Osada Vida zagra jako gość brytyjskiej formacji Threshold. Koncert z czołowym przedstawicielem światowego progmetalu będzie dla Osady znakomitą okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności w nowej, odświeżonej odsłonie - z Markiem Majewskim na wokalu.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live", zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Formacja rozpoznawalna jest także poza granicami naszego kraju, o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012).

Osada Vida:
Marek Majewski - wokal
Łukasz Lisiak - bas
Rafał Paluszek - klawisze
Baret Bereska - gitary
Adam Podzimski - perksusja