Being As An Ocean i Napoleon w Warszawie

Newsy
Being As An Ocean i Napoleon w Warszawie

11 marca w warszawskim Klubie Hydrozagadka wystąpią wschodzące gwiazdy post-hardcore'owej sceny: amerykański Being As An Ocean i angielski Napoleon.

W roli supportu wystąpi polska grupa Sight To Behold.

Being As An Ocean
powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem. Debiutancki album "Dear G-d..." ukazał się 23 października i z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore'a. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na liście Billboardu "Top Heatseekers" dotarł do 27 miejsca.

Formację Napoleon założyło w połowie 2011 roku czterech młodych chłopaków z Exeter. Po wydaniu świetnie przyjętego singla "Rituals" grupa weszła do studia nagrać czteroutworową EP-kę "What We See". Ukazała się ona w marcu 2012 roku, a kapela zdecydowała się udostępnić ją na swojej stronie do pobrania za darmo. Sam zespół określa swoją muzykę jako "inteligentny, melodyjny hardcore", choć wplata do niej także elementy metalcore'a. Napoleon znakomicie prezentuje się na żywo i zdołał już odwiedzić sporą część Europy - m.in. Hiszpanię, Portugalię, Francję, Niemcy, a także Polskę. W lipcu 2012 roku grupa wystąpiła w Poznaniu w ramach wspólnej trasy z Fanthoms.

Sight To Behold swoje początki datuje na marzec 2008 roku. "Postanowiliśmy założyć zespół, który jest muzyczną odpowiedzią na to, czego sami lubimy słuchać" - mówią muzycy ze śląskiego Mikołowa. Zespół w 2011 roku wydał debiutancką płytę "Diversions". Materiał wypełniły utwory inspirowane post-hardcore’m, metalem oraz metalcore’m. Grupa ma na koncie występy na Ferment Fest (2010), Gotta Go! Festival (2011) i Jarocin Festival (2012).  W skład zespołu wchodzą wokalista Dominik, gitarzyści Rafał i Adrian, basista Anton i perkusista Tomek. Aktualnie pracują nad nowym, trochę cięższym i mroczniejszym materiałem.

11.03.2013
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Bilety:
przedsprzedaż - 29 PLN,
w dniu koncertu - 39 PLN

Bilety są dostępne TUTAJ

Organizator: Post-rock PL i Distortion Bookings

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.