Leech na jedynym koncercie w Polsce

Newsy
Leech na jedynym koncercie w Polsce

Jedna z najważniejszych post-rockowych grup z Europy, szwajcarski Leech po raz pierwszy przyjedzie do Polski.

Ikona post-rocka wystąpi w warszawskim Klubie Hydrozagadka 25 marca 2013 roku. Supportować ją będzie The Sky Is.

25 marca 2013
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul 11 listopada 22)
Leech + The Sky Is

Bilety w cenie 35 złotych są dostępne jedynie na stronie bilety 24.pl.
W dniu koncertu wejściówka kosztować będzie 45 złotych.

Leech (Zofingen - Szwajcaria)
http://www.leech.ch
http://leechofficial.bandcamp.com
http://www.facebook.com/leechofficial

Zespół w 1995 roku założyło trzech członków obecnego sześcioosobowego składu - Marcel Urs Meyerowie oraz Serge Olar. Już po roku ukazał się pierwszy album - "Instarmental". Kapela spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem podczas występów w Szwajcarii i Niemczech i rozpoczęła nagrywanie kolejnego krążka. W 1998 roku ukazała się płyta "Soundtrack to an Individual Emotion Picture Mindmovie", a dwa lata później "Zerotonine Days".

Po niej zespół zaczął eksperymentować z brzmieniem, w jednym z utworów pojawiły się nawet wokale. Materiał, który powstał w tym czasie, nie został jednak opublikowany, a muzycy na pewien czas zawiesili działalność. Do reaktywacji doszło w 2006 roku, a rok później światło ujrzał czwarty album - "The Stolen View". W 2008 roku ukazał się split z niemieckim Long Distance Calling. Na kolejną płytę fani Leech musieli czekać pięć lat. Wydanym w marcu 2012 roku krążkiem "If We Get There One Day, Would You Please Open The Gates?" Szwajcarzy potwierdzili przynależność do europejskiej czołówki post-rocka.

Dzięki aż trzem gitarom Leech tworzy rytmiczne struktury, melodie i rozbudowane krajobrazy dźwięków wpadające w ucho i wzbudzające emocje - to co jest wizytówką muzyki instrumentalnej i post-rockowej w jej najlepszym wydaniu.

The Sky Is (Warszawa - Polska)
http://theskyis.bandcamp.com
http://www.facebook.com/THESKYIS

The Sky Is zadebiutował jesienią 2012 wydając swoją pierwszą epkę, która zbiera wiele bardzo pozytywnych opinii. Muzycy przepadają za szufladkowaniem, ale ich inspiracje w postaci takich formacji jak If These Trees Could Talk, Explosions In The Sky, Maserati czy The Appleseed Cast sprawiają, że śmiało można zakwalifikować ich jako reprezentantów post-rocka czy też, szerzej, muzyki instrumentalnej.

The Sky Is EP można ściągnąć za darmo z ich strony (http://theskyis.bandcamp.com), lub też zakupić w wersji fizycznej na koncertach lub drogą mailową.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.