Desertfest 2013 - headliner i oficjalny plakat

Newsy
Desertfest 2013 - headliner i oficjalny plakat

Organizatorzy Desertfest 2013 ogłosili nazwę headlinera festiwalu oraz przedstawili oficjalny plakat imprezy stworzony przez Francuzów z Elvisdead.

Do grona wcześniej ogłoszonych zespołów dołącza w roli headlinera kultowa stonerowa formacja Unida. Zespół powstał w 1998 roku po rozpadzie Kyuss, a w jego składzie znalazł się frontman zespołu - John Garcia. Wydany rok później dla wytwórni Man's Ruin Records debiutancki album "Coping with the Urban Coyote" to alfabet stonerowego grania. Kapela funkcjonowała do 2003 roku, po czym zawiesiła działalność, którą wznowiła w 2012 r.

Można także zobaczyć oficjalny plakat imprezy. Pod szyldem Elvisdead, kryją się dwaj bracia, którzy zajmują się ilustracjami i sitodrukiem, specjalizując się w plakatach koncertów, okładkach płyt, tworzeniu logo czy koszulek.

Wywiad z artystami możecie przeczytać TUTAJ (wersja angielska).

Przypomnijmy, że w ramach Desertfest 2013, na scenie klubu Astra Kulturhaus wystąpią również: Dozer, Naam, Yawning Man, Fatso Jetson, PentagramLonely Kamel, Lowrider, Gentlemans Pistols, Belzebong oraz Kadavar.

W sumie zagra ponad 30 zespołów, ich nazwy zostaną ujawnione wkrótce.

Druga odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na dwóch scenach klubu Astra. Desertfest 2013 rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa trzy dni.

3-dniowych bilety są już w sprzedaży w cenie 82,50 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2013
25-27. 04. 2013


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.