Ursynalia 2013 - pierwsze zespoły

Newsy
Ursynalia 2013 - pierwsze zespoły

Organizatorzy przyszłorocznej edycji festiwalu Ursynalia 2013 ujawnili nazwy trzech pierwszych zespołów, które wystąpią na tej imprezie.

HIM, Royal Republic i Five Finger Death Punch to pierwsze trzy zespoły zagraniczne, które zagrają na festiwalu Ursynalia 2013 - Warsaw Student Festival.

Trzy zespoły prezentujące różną stylistykę, z jednym wspólnym mianownikiem - jak do tej pory rzadko lub wcale nie odwiedzały nasz kraj. Zwłaszcza koncert HIM, który ostatnio gościł w Polsce na początku XXI wieku będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów tej kapeli.

HIM to fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena. Nazwa HIM pochodzi od pierwszych liter słów His Infernal Majesty co oznacza Jego Piekielna Wysokość. Muzycy określają swoją muzykę jako love metal - głównie ze względu na teksty piosenek. Wśród inspiracji członków HIM, znajdują się: Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Ramones, Sisters Of Mercy, Pink Floyd. Kapela wystąpił w swojej karierze na największych festiwalach muzycznych: duńskim Roskilde, niemieckich Rock Im Park i Rock am Ring, fińskich Ruisrock, Ilosaarirock i Provinssirock a także na brytyjskim Download Festival.

Royal Republic to zespół grający rocka garażowego, założony w Malmö w Szwecji pod koniec 2007 roku. W skład formacji wchodzą gitarzysta/wokalista Adam Grahn, gitarzysta Hannes Irengard, basista Jonas Almen i perkusista Per Andreasson. Formacja ma na koncie dwa ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytykę albumy "We Are The Royal" (2010) i "Save the Nation" (2012)

Five Finger Death Punch
powstał w 2005 roku w Los Angeles, a inspiracją do takiej nazwy zespołu był film Kill Bill Quentina Tarantino. Kapela ma na koncie trzy albumy: "The Way of the Fist" (2007), "War Is The Answer" (2009) oraz "American Capitalist" z 2011 roku.
Będzie to pierwszy koncert Five Finger Death Punch w Polsce.

Ursynalia 2013 - Warsaw Student Festival
31 maja - 2 czerwca 2013

Kampus SGGW w Warszawie

Dostępne są już w sprzedaży trzydniowe karnety w promocyjnej cenie:
Normalny - 199,00 zł
Młodzieżowy - 119,00 zł
Pozostali Studenci - 99,00 zł
Studenci SGGW - 49,00 zł

www ursynalia.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.