Iron Maiden w Polsce - bilety od jutra w sprzedaży

Newsy
Iron Maiden w Polsce - bilety od jutra w sprzedaży

Już jutro o 10:00 do sprzedaży trafią bilety na koncerty Iron Maiden, który wystąpi 3 lipca w Łodzi i dzień później w Gdańsku.

Zespół zagra 3 lipca w Atlas Arena w Łodzi i 4 lipca w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie.

Maiden England Tour zaznacza trzeci rozdział upamiętniania historii Iron Maiden. Pierwszy rozpoczął się w 2004 roku od The Early Days DVD, którego następstwem była trasa Early Days Tour w 2005 r. Kolejny związany jest z wydanym w 2008 roku Live After Death DVD i przełomowym przedsięwzięciem zespołu: Somewhere Back In Time World Tour 2008/9, które obejrzało ponad dwa miliony fanów, w ponad 40 krajach, na pięciu kontynentach.

Obecne Maiden England jest odtworzeniem koncertów z trasy Seven Son Tour z 1988 r. Zespół wykonuje wiele utworów z tego legendarnego tour oraz z koncertu z 1989 roku, który ukazał się na VHS pod tytułem "Maiden England". Nazwę zapowiedzianej trasy zespół zaczerpnął właśnie ze wspomnianego VHS.

Bruce Dickinson powiedział: "Nie graliśmy w Łodzi i w Gdańsku od czasu Somewhere In Time tour w 1986 roku zatem naprawdę nie możemy doczekać się ponownego spotkania z fanami w tych miastach. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zaktualizować i udoskonalić oryginalną produkcję z 1988 na potrzeby Maiden England. Będziemy dodawać nowe, fantastyczne efekty świetlne, scenografię, różne wcielenia Eddiego, mnóstwo efektów pirotechnicznych i wiele innych, równie ekscytujących fanów rzeczy".

Steve Harris  kontynuuje: "Wiemy, jak popularna jest the History of Maiden Tours wśród fanów z każdej epoki i dlatego będziemy przywozić ze sobą całą produkcję, którą mieliśmy na trasie koncertowej w Ameryce Północnej, wcześniej w tym roku. Dzięki setliście mieliśmy świetną zabawę - graliśmy utwory, których nie prezentowaliśmy od bardzo długiego czasu, takie jak: Seventh Son, The Prisoner, Afraid To Shoot Strangers czy najbardziej oczekiwane przez fanów The Trooper, Aces High, The Clairvoyant, The Number Of The Beast, Wasted Years oraz Run To The Hills. Etap otwierający trasę był tak przyjemny dla całego zespołu, że nie możemy się doczekać zagrania tego show dla naszych fanów w całej Europie".

Powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów rockowych wszech czasów, Iron Maiden sprzedał prawie 90 milionów albumów na całym świecie, zagrał ponad 2000 występów na żywo w 58 krajach na całym świecie i wydał 15 albumów studyjnych, w tym ostatni - The Final Frontier, numer jeden na listach przebojów w ponad 28 krajach.

Północnoamerykańska lista utworów: Moonchild, Can I Play With Madness, The Prisoner, 2 Minutes To Midnight, Afraid To Shoot Strangers, The Trooper, The Number Of The Beast, Phantom Of The Opera, Run To The Hills, Wasted Years, Seventh Son Of A Seventh Son, The Clairvoyant, Fear Of The Dark, Iron Maiden, Aces High, The Evil That Men Do, Running Free.

Koncerty w Polsce:

3 lipca 2013, Atlas Arena, Łódź


ceny biletów:
187 pln trybuny
187 pln osoby niepełnosprawne
198 pln trybuny
198 pln płyta
242 pln golden circle
330 pln golden circle early entrance

4 lipca 2013, Ergo Arena, Gdańsk/Sopot

ceny biletów:
165 pln trybuny
187 pln trybuny
187 pln osoby niepełnosprawne
198 pln trybuny
198 pln płyta
242 pln golden circle
330 pln golden circle early entrance

Bilety wejdą do sprzedaży 1 grudnia 2012 r. o 10.00 na www.livenation.pl.

Ekskluzywna przedsprzedaż dla członków fan clubu Iron Maiden ruszy 29 listopada o 10.00 i potrwa do 30 listopada do 16.00. Członkowie fan clubu będą także uprawnieni do wzięcia udziału w losowaniu o miejsca tuż przy scenie.

Aby uzyskać więcej informacji należy kontaktować się z Live Nation pod nr 22 646 06 49.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.