Wygraj najnowszy album Steve'a Harrisa

Newsy
Wygraj najnowszy album Steve'a Harrisa

Egzemplarze "British Lion", debiutanckiego solowego albumu Steve'a Harrisa, basisty Iron Maiden są nagrodą w naszym konkursie.

"Zawsze byłem dumny z mojego brytyjskiego pochodzenia." - tak basista Iron Maiden wyjaśniał znaczenie tytułu pierwszego solowego materiału, który ukazał się we wrześniu nakładem EMI. "Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałoby być inaczej. To ogromna część mojej osobowości. Nie chodzi o tani patriotyzm, czy głoszenie kazań, to nie ma nic wspólnego z polityką. Porównałbym to bardziej do wspierania twojego lokalnego klubu piłkarskiego. To mocno symboliczny tytuł, który doskonale pasuje do muzyki."

Steve Harris jest dumny z bycia Brytyjczykiem, a jego rodacy są dumni ze Steve'a, jednego z najważniejszych ambasadorów angielskiej muzyki. 15 studyjnych albumów zarejestrowanych pod szyldem Iron Maiden sprzedało się na całym świecie w łącznym nakładzie ponad 85 mln egzemplarzy, a w ciągu całej kariery muzyk zagrał ponad 2 tysiące koncertów w 58 krajach.   

Na "British Lion" znajdzie się 10 utworów skomponowanych przez Harrisa w czasie krótkich przerw w działalności macierzystego zespołu. Do współpracy nad rejestracją płyty Steve zaprosił wokalistę Richarda Taylora, gitarzystów Davida Hawkinsa i Grahame Leslie oraz bębniarza Simona Dawsona. Producentem materiału jest oczywiście Kevin Shirley.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania pięć egzemplarzy albumu "British Lion". Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Harris. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w poniedziałek ok. 12:00.

Pytanie:

Steve Harris nieprzypadkowo nawiązuje w wyżej cytowanej wypowiedzi do piłki nożnej. W jakiej drużynie grał w młodości basista Iron Maiden?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Oczywiście niemal wszyscy przesłali prawidłowe odpowiedzi - Steve Harris grał w West Ham United. Płyty otrzymują:

Damian Kądzielawa,
Dominik Bulejak,
Wojciech Strongowski,
Dariusz Kalbarczyk,
Mateusz Prokowski

Gratulujemy!