Nowe DVD Michaela Schenkera w grudniu

Newsy
Nowe DVD Michaela Schenkera w grudniu

2 grudnia w sklepach pojawi się "Temple Of Rock - Live In Europe", najnowsze DVD Michaela Schenkera.

"Temple Of Rock - Live In Europe" to rejestracja koncertu Michaela Schenkera, który odbył się w Tilburgu w Holandii w maju 2012 r. w ramach trasy promującej album "Temple of Rock". Na scenie oprócz Schenkera pojawili się Doogie White (śpiew), Herman Rarebell (perkusja), Francis Buchholz (bas) i Wayne Findley (gitara, klawisze).

Dodatkową atrakcją wydawnictwa są nagrania z 2011 r. z londyńskiego High Voltage Festival z wokalistą Michaelem Vossem oraz gościnnym udziałem Rudolfa Schenkera, Jeffa Scoota Soto, byłego wokalisty Journey oraz Pete'a Waya, byłego basisty UFO.

Na blu-ray zamieszczono dodatkowo materiał bonusowy nakręcony przed koncertem i podczas próby dźwięku, a DVD zawiera m.in. film nakręcony podczas próby w Brighton.

Na początku swojej kariery młody Michael Schenker koncentrował się wyłącznie na gitarze i wyrażaniu swoich emocji. W latach późniejszych skupił się na eksperymentach i poszerzaniu muzycznych doświadczeń. Pomagali mu w tym znakomici muzycy, przyjaciele i fani z całego świata. Michael widzi siebie i swoją muzykę jako cegiełkę w wielkiej Świątyni Rocka, która jego zdaniem jest już prawie gotowa. Fundamenty położyli w latach 60 Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath. Ściany wznieśli UFO i inni pod koniec lat 70. W latach 80 świątynia została wzmocniona przez The Scorpions i wiele innych świetnych zespołów rockowych. "Nie można oczekiwać, że pojawi się jeszcze wiele nowych rzeczy, ale bardzo się cieszę, że jestem częścią tej świątyni. To ogromny zaszczyt i wielka radość, że mogę stawać na scenie z najlepszymi muzykami na świecie" - mówi gitarzysta.

"Temple Of Rock - Live In Europe" pojawi się w sprzedaży w wersjach: DVD, blu-ray, 2 CD oraz limitowanej edycji deluxe 2 CD + blu-ray + DVD.

Płyty trafią do dystrybucji w Polsce 2 grudnia dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Tracklista:

Live In Tilburg:
1. Into The Arena
2. Armed And Ready
3. Lovedrive
4. Another Piece Of Meat
5. Hanging On
6. Cry For The Nations
7. Let Sleeping Dogs Lie
8. Coast To Coast
9. Assault Attack
10. Before The Devil Knows You're Dead
11. Lights Out
12. On And On
13. Let It Roll
14. Shoot Shoot
15. Rock You Like A Hurricane
16. Rock Bottom
17. Holiday
18. Blackout
19. Doctor Doctor

Live At High Voltage:
20. Armed And Ready
21. Another Piece Of Meat
22. Rock You Like A Hurricane [Feat. Rudolf Schenker]
23. Hanging On [feat. Rudolf Schenker]
24. Doctor Doctor [feat. Rudolf Schenker]