Świętujcie Celebration Day

Newsy
Świętujcie Celebration Day

Już 19 listopada świętujemy Celebration Day z Led Zeppelin. Zapraszamy na specjalną ekspozycję i spotkanie fanów zespołu.

19 listopada premiera wyjątkowego wydawnictwa "Celebration Day" na płytach CD, DVD i Blu-ray.

Jedyny taki zespół, jedyny taki koncert. Po pięciu latach, które upłynęły od niezapomnianego występu Led Zeppelin w londyńskiej O2 Arena, fani wreszcie mogą rozkoszować się zapisem tego wydarzenia w postaci zarówno dźwiękowej, jak i wizualnej.

Zdarzyło się to 10 grudnia 2007 roku. John Paul Jones, Jimmy Page, Robert Plant i zastępujący za perkusją swojego legendarnego ojca Johna, Jason Bonham, dali porywający koncert w O2 Arena w Londynie jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Led Zeppelin fantastycznie wykonali 16 swoich najsłynniejszych kompozycji, z których każda to dziś muzyczny evergreen. Występ, który na żywo chciało podziwiać przeszło 20 mln fanów rocka (ostatecznie szczęścia tego dostąpiło tylko 18 tys.), trwał ponad dwie godziny. Kapitalnie zabrzmiały nieśmiertelne "Stairway To Heaven", "Good Times, Bad Times", przejmująca smutkiem piosenka "No Quarter ", jedna z najgenialniejszych ballad w historii muzyki - "Since I've Been Loving You", epicki "Kashmir", a całość zakończył "Rock And Roll".

Koncert był oczywiście rejestrowany i teraz mamy okazję podziwiać go w domowym zaciszu. Przepięknie oprawione graficznie wydawnictwo, z kapitalną okładką z charakterystycznym zeppelinem szybującym nad Tamizą, przygotowano w kilku formatach, aby zadowolić jak największą liczbę fanów Led Zeppelin. Mogą oni zaopatrzyć się między innymi tylko w wersję dźwiękową na dwóch krążkach CD, w wydanie na dwóch CD i pojedynczym DVD zapakowanych na dwa sposoby (CD digipack, DVD digipack), w 2CD wraz z Blu-ray, (także w dwóch rodzajach opakowań), w opcji 2CD/Blu-ray/DVD oraz w formacie Blu-ray Audio (48K 24 bit PCM stereo, DTS-HD Master Audio 5.1 surround sound), oraz trochę później w wersję na trzech 180 gramowych płytach winylowych.Z tej okazji zapraszamy na wydarzenia towarzyszące premierze "Celebration Day":

Jedyna w  swoim rodzaju ekspozycja Led Zeppelin - Pałac Kultury i Nauki
start - 19.11, godzina 17:00

Godzina 22:12 - spotkanie fanów Led Zeppelin pod PKiN, pamiątkowe zdjęcia, plakaty oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy także do Hard Rock Cafe na imprezę tematyczną "Celebration Day".

www.warnermusic.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.