2x Satyricon w Polsce

Newsy
2x Satyricon w Polsce
3 listopada miała miejsce premiera nowej studyjnej płyty Satyricona, natomiast już na dniach formacja odwiedzi na dwóch koncertach polskich fanów.
"3 listopada miała miejsce premiera nowej studyjnej płyty Satyricona, natomiast już na dniach formacja odwiedzi na dwóch koncertach polskich fanów."

 

8 grudnia Satyricon zagra we wrocławskim klubie WZ, natomiast dzień później wystąpi w warszawskiej Progresji. Grupa na muzycznej scenie działa od wczesnych lat 90-tych, a na jej czele stoi dwójka muzyków: Satyr i Frost. Formacja znana jest ze swojego niestandardowego podejścia do muzyki, a jej twórczość wykracza daleko poza ścisłe gatunkowe podziały. Obecnie jest to jedna z najbardziej szanowanych i wpływowych grup na scenie ekstremalnego metalu. Takie pierwsze albumy Satyricona jak "Dark Medieval Times" (1993) czy "The Shadowtrone" (1994) dały podwaliny pod norweską scenę bezkompromisowego metalu, natomiast status gwiazdy zapewniły formacji kolejne płyty: "Nemesis Divina" (1996), "Rebel Extravaganza" (1999) oraz rewelacyjnie przyjęty "Volcano" (2002). Album ten otrzymał statuetkę norweskiego Grammy w kategorii "Najlepszy metalowy album", a w konkursie Alarm Awards doczekał się tytułu "Piosenka roku" za utwór "Fuel For Hatred" oraz został kolejny raz "Metalowym albumem roku". "Volcano" był też laureatem "Best Overall Album" w podsumowaniu Oslo Awards. Krążek zadebiutował również jako #2 w norweskim National Music Chart.

W kwietniu 2006 roku ukazała się kolejna płyta zespołu - "Now, Diabolical" i od razu zadebiutowała ona na drugiej pozycji norweskiej listy bestsellerów. Krążek wyprodukowany został przez samego Satyra, a nagrywany był on w najlepszych norweskich studiach, a także w słynnym kanadyjskim Warehouse Studio w Vancouver. Album ten nominowany został do "Metalowej płyty roku" w konkursie Alarm Awards. W październiku 2006 roku, zespół zaprezentował się polskiej publiczności na dwóch, świetnie przyjętych koncertach, w Warszawie i Wrocławiu. Natomiast w marcu tego roku formacja została owacyjnie przyjęta na festiwalu Metalmania.

08.12.08 - Wrocław, WZ - 75 PLN (w dniu koncertu 85 PLN)
09.12.08 - Warszawa, Progresja - 85 PLN (w dniu koncertu 95 PLN)