Voodoo Chile w hołdzie Hendrixowi

Newsy
Voodoo Chile w hołdzie Hendrixowi

17 listopada, z okazji 70 urodzin Jimiego Henrixa oraz 20 lat działalności szczecińskiego Free Blues Clubu, wystąpi formacja Voodoo Chile w składzie - TM Stevens, Keith LeBlanc i Ronny Drayton.

Projekt Voodoo Chile, to ukłon w stronę muzyki Jimiego Hendrixa. Liderem grupy jest basista TM Stevens, znany ze współpracy z Jamesem Brownem. Towarzyszy mu niesamowity perkusista Keith LeBlanc oraz legendarny gitarzysta Ronny Drayton. Ten światowej klasy skład uważany jest za jeden z najważniejszych na scenie muzyki bluesowofunkowej.

Muzycy zaprezentują własne interpretacje kompozycji Jimiego Hendrixa w odcieniach funkowych a także trochę cięższych brzmień i kilka utworów z autorskiego repertuaru.

TM Stevens jest niepowtarzalną osobowością muzyczną, rewelacyjnym basistą funkowym. Pracował kilkukrotnie z Milesem Davisem. Na płycie "Gravity“ Jamesa Browna, to on grał na basie i śpiewał razem z królem muzyki soul hit "Living in Amerca“. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z takimi osobistościami jak: Steve Vai, Neil Zaza, Cyndi Lauper, Little Steven, Tina Turner czy Billy Joel. Wchodząc w skład The Pretenders zarejestrował krążek "Get Close", który pokrył się platyną. Zaaranżował i wydał album Tribute to Deep Purple According to New York, gdzie współpracował z Vinnie Moorem (Living Colour) i Bernie Worrellem (Parliament Funkadelic). Stevens pojawiał się na płytach Joe Cockera i był członkiem jego zespołu z którym koncertował na całym globie.

Ronny Drayton to ikona gitary, a jego legendarny status podkreśla dodatkowo fakt, że osobiście znał Jimiego Hendrixa. Znakiem firmowym Draytona jest bezpośrednie i potężne brzmienie gitary oraz surowy wokal. Ronny Drayton jest cenionym muzykiem sesyjnym, współpracował z takimi artystami jak m.in. Janet Jackson, Mary J Blige, Alicia Keys, Billy Joel, Robert Palmer, Joss Stone i B-52. Ostatnio uczestniczył w projekcie Afro Punk z Vernonem Reidem (Living Color) i Jimim Hazelem (24-7 Spyz).

Keith Le Blanc to amerykański producent i perkusista, który zasila zespoły Little Axe oraz Tackhead. Swoją karierę rozpoczynał nagrywając z pionierami sceny raperskiej - Grandmaster i Melle Melle. Ponadto współpracował z takimi wykonawcami jak The Rolling Stones, James Brown, Tina Turner, Seal, R.E.M., Peter Gabriel, The Cure, Ministry, Nine Inch Nails, Annie Lennox. Obecnie ma własne studio, wydaje muzykę, tworzy sample i dużo eksperymentuje z dźwiękami.

Voodoo Chile: TM Stevens + Ronny Drayton + Keith Le Blanc (USA)
Jimi Henrix Night - koncert z okazji 70 urodzin artysty oraz 20 lat działalności Free Blues Clubu.

17.11.2012 r.
Szczecin, Free Blues Club

Start godz. 21
Drzwi godz. 19.30

Bilety:
70 zł przedsprzedaż
90 zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia w klubie oraz:
Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)
Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)
Sklep muzyczny Music Planet (ul. Kostki Napierskiego 26)
Agencja Turystyczna "Migacz Travel" (ul. Bohaterów Warszaway 83)
Księgarnia Zamkowa (ul. Jagiellońska 10) - NOWY ADRES!
Punkt Obsługi Klienta bilety.fm Zamek Książąt Pomorskich, wejście "I", Mały Dziedziniec (ul. Korsarzy 34)
ON-LINE: W serwisie bilety.fm

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.