Nowa płyta Alastor za miesiąc

Newsy
Nowa płyta Alastor za miesiąc

12 listopada 2012 r. nakładem wytwórni Metal Mind Productions ukaże się najnowsza płyta kutnowskiego zespołu thrash metalowego Alastor, zatytułowana "Out of Anger".

Będzie to pierwsze wydawnictwo zespołu zarejestrowane po zmianie na stanowisku wokalisty. Latem 2010 r. Roberta Stankiewicza, śpiewającego w Alastor od samego początku istnienia kapeli, zastąpił Mish Jarski.

Album zawiera 8 utworów pod znakiem nowoczesnego thrashu z domieszką tradycyjnych brzmień i trwa w sumie 43 minuty. Zarejestrowany został jesienią 2011 r. w olkuskim ZED Studio Tomka Zaleskiego w składzie:

Sławomir Bryłka - bębny
Mariusz Matuszewski - gitara
Mish Jarski - wokal
Artur "Naho" Banach - gitara
Jakub Kubasiński - bas

Mastering materiału powierzony został Jackowi Kurnatowskiemu. Na płycie usłyszymy również byłego gitarzystę, Marcina "Crowbara" Bilickiego, który opuścił zespół w lutym 2012 r. Do nagrania dwóch utworów zaproszono gości z zaprzyjaźnionych zespołów. W "Real Face" usłyszymy wokal Bartosza "Bartona" Szarka z zespołów Lostbone oraz Chain Reaction, a w "Beaten" naszych przyjaciół z Horrorscope - wokal Adama "Baryły" Bryłki i solówkę gitarową Lecha "Blackpitfather" Śmiechowicza.

Tracklista:
1. Beaten
2. Look at Me
3. Real Face
4. Crawling
5. Out of Anger (In Your Face)
6. Righteous Kill
7. Hatemate
8. My Soul

Thrash metalowy Alastor powstał 1986 roku w Kutnie. Debiutancki album "Syndroms of the Cities", wydany w 1989 roku przez włoską wytwórnię Metalmaster, dostępny był w całej Europie. Polskojęzyczna wersja pojawiła się rok później nakładem wytwórni Polmusic w formacie MC. Nagrany w 1990 r. album "Przeznaczenie" (ang. "Destiny") aż do dziś nie został wydany. W 1992 roku Carnage Records wydał kasetę "Garage’92 - Live Sessions". W 1993 roku Alastor wygrał konkurs podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu nagrał rok później album "Zło" (LoudOut Records). Po 3 latach, w 1997 roku ukazało się kolejne wydawnictwo zespołu zatytułowane "Żyj, gnij i milcz" (Morbid Noizz). Mimo dobrych recenzji albumu, zawiodły kwestie promocyjne, które finalnie doprowadziły do zawieszenia działalności zespołu.

W 2005 roku zespół został reaktywowany by 4 lata później wydać wysoko oceniony album "Spaaazm" (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie - po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Michał "Mish" Jarski. Dalsze zmiany na stanowisku gitarzysty oraz basisty stworzyły jeden z najsilniejszych składów w historii zespołu Alastor.