Ultra High Flamenco na otwarcie Festiwalu Gitara 2012

Newsy
Ultra High Flamenco na otwarcie Festiwalu Gitara 2012

Dzisiaj rozpoczyna się 15 Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara 2012, podczas inauguracyjnego koncertu w Filharmonii Wrocławskiej wystąpi hiszpański zespół Ultra High Flamenco.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wbrew swojej nazwie Ultra High Flamenco nie jest zespołem grającym tradycyjną muzykę Andaluzji. Flamenco w ich wykonaniu to przede wszystkim nowoczesne aranżacje połączone z jazzową improwizacją. Formalnie grupa powstała w 2007 roku, wtedy też ukazała się debiutancka płyta "UHF". Krążek zyskał tak wielką popularność, że w 2010 roku doczekał się swojej reedycji i został nominowany do nagrody Phonographic Independent Union w kategorii "najlepsza płyta flamenco". W marcu 2011 roku zespół wydał swój drugi album zatytułowany "Bipolar", który w hiszpańskim środowisku muzycznym wywołał spore poruszenie i zachwyt krytyki.

O niezwykłej popularności Ultra High Flamenco świadczy też fakt, iż nieprzerwanie od początku swojej muzycznej kariery zespół zapraszany jest na prestiżowe festiwale poświęcone flamenco i muzyce jazzowej, odbywające się w Europie i Ameryce Południowej między innymi: Bienal de Sevilla, Festival Encuentros w Cuenca czy Festival Jazz Plus Sofía. Sukcesy kwartetu wynikają w dużej mierze z artystycznej przeszłości muzyków. Każdy z nich bowiem współpracował z czołowymi przedstawicielami kultury flamenco, gitarzystami, śpiewakami i tancerzami, między innymi z Gerardo Nunezem, Vicente Amigo, Tomatito, Duquende czy Miguelem Povedą.

Podczas koncertu w Filharmonii zespół wystąpi w składzie: Paquito González (perkusja), Alexis Lefevre (skrzypce), Pablo Martín-Caminero (kontrabas), José Quevedo (gitara flomenco).

Ultra High Flamenco (Hiszpania) - Hiszpańskie improwizacje

10.10.2012, godz. 19:00

Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19

Bilety: 40/60/70/90 zł

Bilety ulgowe dla emerytów, w cenie 20 zł, można kupić w siedzibie Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego lub w kasie przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna: 71 718 30 17 lub mailowa: bilety@gitara.wroclaw.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.