Michał Urbaniak i Urbanator Days w Och-Teatrze

Newsy
Michał Urbaniak i Urbanator Days w Och-Teatrze

Michał Urbaniak zaprasza wszystkich miłośników grania i śpiewania na bezpłatne warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Urbanator Days, które odbędą się w dniach 6 i 7 października w warszawskim Och-Teatrze.

Wykształcenie i stopień zaawansowania muzycznego nie mają znaczenia. Liczy się pasja oraz chęć dzielenia się swoimi pomysłami.

Urbanator Days to znane w wielu krajach przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest Michał Urbaniak, światowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor. Ideą projektu są twórcze spotkania pasjonatów muzyki z największymi indywidualnościami jazzu, soulu czy rapu. Uczestnicy warszawskich warsztatów będą ćwiczyć pod czujnym okiem i uchem światowej klasy muzyków, współpracujących m.in z Adele, Rayem Charlsem, The Roots, Nigelem Kennedym czy z Amy Winehouse.

Pierwszego dnia Urbanator Days zaprezentowane zostaną najważniejsze style muzyczne, takie jak hip-hop, blues, soul, fusion czy jazz nowoorleański. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów. Zaproszone gwiazdy zadbają, by zachowane zostały najistotniejsze zasady muzycznego stylu wybranego przez wykonawcę. Drugiego dnia zarówno adepci, jak i mistrzowie wezmą udział we wspólnym jam session, otwartym dla publiczności. Natychmiastowe wcielanie teorii w praktykę, i to w obecności widzów, czyni Urbanator Days niepowtarzalnym wydarzeniem edukacyjnym, unikalnym na skalę światową, oferującym dostęp do wiedzy i doświadczenia, jakich nie umożliwiają żadne kursy.

Do tegorocznej, szóstej już edycji Urbanatora, Michał Urbaniak zaprosił m.in. perkusistę Troya Millera (kompozytor, aranżer, pianista, grał z Amy Whinehouse i Cliffem  Richardem), basistę Otto Williamsa (grał m.in. z Rayem Charlesem, Bobbym Brownem, Chaką Khan) i rapera Andy’ego Ninvalla (tancerz, beatboxer, kompozytor).

Warszawa, Och-Teatr, ul. Grójecka 65

6 października
warsztaty od godziny 14.00
wstęp wolny

7 października
koncert / jam session od godziny 18.00
Bilety w cenie 65 zł można nabyć poprzez stronę www.ochteatr.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronuje mu Ambasada USA w Warszawie.

Wszyscy zainteresowani bezpłatnym udziałem w warsztatach Urbanator Days proszeni są o wysyłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy: ubx@urbaniak.com.

Więcej informacji na: facebook.com/UrbanatorDays oraz na stronie internetowej www.urbanatordays.com.