Celebration Day Led Zeppelin w listopadzie

Newsy
Celebration Day Led Zeppelin w listopadzie

CD i DVD z legendarnego koncertu Led Zeppelin z 2007 roku będzie dostępne w sprzedaży od 19/20 listopada 2012.

10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. To, co nastąpiło później, to trwający ponad dwie godziny pokaz nasyconego bluesem rock and rolla, dzięki któremu Led Zeppelin stali się legendą. Do założycieli zespołu, Johna Paula Jonesa, Jimmy'ego Page'a i Roberta Planta, dołączył Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama, aby wykonać 16 piosenek z dorobku grupy, w tym niezapomniane "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Kashmir" czy "Stairway To Heaven".

Choć o bilety starało się aż 20 milionów ludzi, pierwszy koncert zespołu od 27 lat miało okazję obejrzeć tylko 18 tys. szczęśliwców, którzy zdobyli wejściówki dzięki międzynarodowej loterii.

Dokumentujący to niezapomniane wydarzenie film "Celebration Day" zostanie pokazany na całym świecie 17 października 2012 dzięki firmie Omniverse Vision na 1500 ekranach w ponad 40 miejscach na świecie. Projekcje poprzedzą uroczyste premiery w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, i innych wielkich miastach. W bilety będzie można się zaopatrywać od 13 września za pośrednictwem strony www.ledzeppelin.com.  

Później, 19/20 listopada, "Celebration Day" będzie dostępny w różnych formatach wideo i audio dzięki Swan Song/Atlantic Records. Do kupienia będzie też w punktach sprzedaży detalicznej oraz na www.ledzeppelin.com.

Grupa Led Zeppelin została wybrana do grona artystów, którzy w 2012 roku otrzymają nagrody Centrum Kennedy'ego. Wyróżnienie zostanie wręczone podczas corocznej gali, która odbędzie się 2 grudnia 2012 w Waszyngtonie.

Tracklista "Celebration Day":

1. Good Times Bad Times
2. Ramble On
3. Black Dog
4. In My Time Of Dying
5. For Your Life
6. Trampled Under Foot
7. Nobody's Fault But Mine
8. No Quarter
9. Since I've Been Loving You
10. Dazed And Confused
11. Stairway To Heaven
12. The Song Remains The Same
13. Misty Mountain Hop
14. Kashmir
15. Whole Lotta Love
16. Rock And Roll

www.warnermusic.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.