Therion - ostatnia płyta i trasa

Newsy
Therion - ostatnia płyta i trasa

Szwedzka grupa Therion odwiedzi nasz kraj w październiku tego roku w ramach trasy "Flowers of Evil", świętując 25 lat na muzycznej scenie.

Zespół właśnie oświadczył, że jesienne tour będzie ostatnią trasą grupy, której członkowie mają zamiar skupić się na innych projektach. Ponadto muzycy chcą rozpocząć prace nad rock operą i przewidują, że zajmie im to kilka lat. Również nowy album Therion "Les Fleurs Du Mal" mający się ukazać we wrześniu, zapowiadany jest jako ostatnie regularne wydawnictwo zespołu. Płyta dostępna będzie jedynie podczas trasy koncertowej i za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej grupy.

Założyciel zespołu Christofer Johnsson oświadczył również, że podczas każdego ich show w ramach zbliżającej się trasy będzie spędzał kilka godzin na podpisywaniu płyt, pozowaniu do pamiątkowych fotografii i pogawędkach z fanami.

Zapraszamy na koncerty Therion. Będzie to ostatnia możliwość, żeby usłyszeć zespół na żywo zanim znowu zdecydują się wrócić do koncertowania i nagrywania.

15.10.2012, Kraków, Klub Studio
16.10.2012, Warszawa, Klub Stodoła

W roli supportu wystąpią Elyose i Antalgia

Początek koncertów o godzinie 20.00
Otwarcie bram o godzinie 19.00

Ceny biletów:

Kraków - 85 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)
Warszawa 90 zł (przedsprzedaż) / 100zł (w dniu koncertu)


Bilety w przedsprzedaży na: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl, www.biletin.pl

Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Organizator: Metal Mind Productions

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.

Therion to szwedzka grupa założona w 1987 r. przez Christophera Johnssona. Debiutancki album "Of Darkness" ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza death metalowa formacja, m.in. wydając w 1992 roku "Beyond Sanctorum". Szybko zaczęto zaliczać ich do czołówki metalowych awangardowych grup. Na trzeciej płycie "Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas" (1993) i czwartej zatytułowanej "Leppaca Kliffoth" (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów. Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. Do dziś Therion ma na swoim koncie 14 albumów, płyty koncertowe oraz kompilacje.