Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal w grudniu w Polsce

Newsy
Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal w grudniu w Polsce

Już w grudniu pojawi się w sklepach polski przekład książki Neila Danielsa "Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal".

"Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal" (polski tytuł będzie znany wkrótce) jest jedyną książką, opisującą olbrzymi wpływ pierwszych czterech albumów zespołu Metallica na międzynarodową scenę thrash metalu.

Książka ta przedstawia narodziny i wzrost znaczenia dzisiejszego muzycznego monstrum o nazwie Metallica. Łączy ten zespół i amerykańską scenę metalową ze słynnym ruchem "New Wave of British Heavy Metal" i jego inicjatorami, jak Black Sabbath i Judas Priest.

Wczesny sukces Metalliki zbudowany został na bazie mocnych i energetycznych występów scenicznych i fantastycznych gitarowych riffach trash metalowych. Grupa stała się szybko największym amerykańskim zespołem metalowym na świecie, a jej dziedzictwo w postaci albumów "Kill 'Em All", "Ride The Lightning", "Master of Puppets" i "... And Justice For All" żyje wśród fanów do dziś. Amerykański thrash metal wyprodukował cztery główne zespoły - Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, które są obecnie nazywane Wielką Czwórką, ale oczywiście król może być tylko jeden i z pewnością tytuł ten należy się właśnie Metallice.

"Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal" to historia początków niezwykłego globalnego sukcesu zespołu a także dokumentacja wielu pamiątek po zespole oraz wspomnienia z wczesnych lat zespołu. Zawiera wywiady z ludźmi, którzy na własne oczy widzieli pierwsze koncerty i byli świadkami narodzin mega gwiazdy.

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana thrash metalu.

"Metallica - The Early Years And The Rise Of Metal" ukaże się nakładem Wydawnictwa Anakonda.

http://www.facebook.com/WydawnictwoAnakonda

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym książki.