Rawa Blues Festival - Robert Cray zaprasza a internauci głosują

Newsy
Rawa Blues Festival - Robert Cray zaprasza a internauci głosują

Robert Cray osobiście zaprasza wszystkich fanów w Polsce na swój koncert, który odbędzie się 6 października w ramach 32 edycji Rawa Blues Festival.

Robert Cray będzie promować najnowszy album "Nothin' But Love", którego premiera miała miejsce kilka dni temu. "Ten album to będzie tak naprawdę cały Robert Cray. Płyta jest wynikiem połączenia różnych stylów i naszego podejścia do muzyki. Jest tam przede wszystkim blues, ale również trochę eksperymentalnych nut. Na liście utworów jest m.in. "Side Dish", osadzony w klimacie rock'n'rolla lat 50." - opowiada Cray.

Artysta znany jest ze swojego ciepłego brzmienia gitary, uzyskanego dzięki sygnowanemu Stratocasterowi. "Jestem bardzo zadowolony zarówno z pełnej wersji jak i nieco tańszego modelu w wersji Standard. Firma Fender zaproponowała w 1989  stworzenie tego modelu. Od tamtej pory tak naprawdę gitara niewiele się zmieniała, powiedziałbym że wprowadzone zmiany były kosmetyczne."
Robert Cray, pięciokrotny zdobywca Grammy, żywa legenda bluesa, będzie główną gwiazdą 32 edycji Rawa Blues Festival, która odbędzie się w sobotę, 6 października w katowickim Spodku. Oprócz niego podczas koncertu finałowego zagrają Eric Sardinas & Big Motor, Roomful of Blues, The Reverend Peyton’s Big Damn Band, Davina & The Vagabonds oraz Irek Dudek Big Band. W sumie przez 14 godzin na dwóch scenach zagra tego dnia 18 zespołów.

Trwa głosowanie internautów.

Po raz pierwszy w ponad trzydziestoletniej historii Rawa Blues Festival, internauci mają szansę zdecydować, który wykonawca zamiast grać na Małej Scenie, otworzy swoim występem koncerty na Dużej Scenie. Swoje głosy można oddawać raz dziennie do 15 września 2012 poprzez serwis internetowy RawaBlues.com oraz oficjalny profil festiwalu na Facebooku.

W gronie wykonawców zakwalifikowanych przez specjalną festiwalową komisję znaleźli się: Banda Band, Marek "Makaron" Motyka, Two Timer, Arek Zawiliński i Na Drodze, Heron Band, Bez Wat, Blue Band Blues, The Blues Expierience i Around The Blues.

Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywąjacy się "in-door" (pod dachem). Festiwal otrzymał w lutym 2012 roku nagrodę Keeping The Blues Alive, wyróżnienie mające na celu uhonorowanie osób i organizacji mającym istotny wpływ na propagowanie i promowanie muzyki bluesowej i jest przyznawane przez największe stowarzyszenie bluesowe na świecie, The Blues Foundation.

Bilety na 32. edycję Rawa Blues Festival są dostępne poprzez sieć sprzedaży Ticketpro.

Informacje o biletach na stronie http://www.rawablues.com

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

{M4_image 0}