Nowy album Ananke we wrześniu

Newsy
Nowy album Ananke we wrześniu

W przedsprzedaży jest już dostępna nowa płyta Ananke zatytułowana "Shangri-La", której premierę zaplanowano na 11 września.

Następca "Malachitów" został zarejestrowany w Jet Studio w Nowym Dworze, realizacją zajął się Maciej Feddek a masteringiem Jacek Gawłowski. Okładkę zaprojektował Michał Sokół.

Tak zespół uzasadnia wybór tytułu nowego albumu: "Tytuł płyty - Shangri-La - jest ucieczką do marzenia o miejscu, które niczym kraina wiecznej szczęśliwości oplata istnienie człowieka po sam kres. Czym byłoby życie bez wiary, że ludzie mogą gdzieś tak egzystować, bez strachu i przemocy, w poczuciu wolności? Brzmi jak utopia, ale dopóki nie przekroczymy granic naszego istnienia, dopóty nie poznamy całej prawdy o nim. Dlatego, najważniejszą intencją płyty jest ta wiara, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a każdy jeden dzień odkrywa nową prawdę o nas samych. To wszystko odnajdziecie w tekstach Ananke, a cała reszta jest kontynuacją Waszych własnych poszukiwań".

Mówi Adam Łassa: "Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na Wasze dusze jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat, wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke".

Na "Shangri-La" znajdzie się 10 premierowych utworów:

1 Obietnice
2 Sara
3 Luna
4 Gniew
5 Fatima
6 Shangri-La
7 Schizofrenicus
8 Nostalgia
9 Eden
10 Lustra

Nową płytę można już przedpremierowo nabyć w oficjalnym sklepie internetowym zespołu: www.ananke.8merch.com

od września album dostępny będzie w szerszej ofercie dystrybucyjnej/dobrych sklepach muzycznych.

W sklepie internetowym zespołu dostępny jest również singiel w wersji cyfrowej zawierający dwa utwory: "Shangri-La" oraz "Obietnice". Pierwszej piosenki zapowiadającej nowy album, zatytułowanej "Obietnice", można posłuchać  także pod tym adresem: http://soundcloud.com/anankeinfo/obietnice

Płyta "Shangri-La" została nagrana w składzie:

Adam Łassa - wokal
Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe
Michał Sokół - gitara elektryczna
Marcin Mak - perkusja

oraz gościnnie:
Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick
Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo.

Grupa powstała w Bydgoszczy w styczniu 2009 r. z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa Pacholskiego oraz wokalisty Adama Łassa. Już marcu tego samego roku Ananke weszło do studia, aby zarejestrować pierwsze nagrania, a w  grudniu  zespół posiadał pełną wersję studyjną całego materiału na płytę, która pod tytułem "Malachity" została wydana w kwietniu 2010 r. W międzyczasie Ananke zagrało kilka koncertów promujących materiał z pierwszej płyty. "Malachity" spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów - nowych, jak i tych śledzących poczynania muzyków zespołu jeszcze przed powstaniem Ananke; zebrał również wiele pozytywnych recenzji. "Malachity" zostały także wysoko ocenione przez słuchaczy radiowej Trójki w plebiscycie "Noc Muzycznych Pejzaży" na Ulubiony Album Roku 2010r.