Dave Herrero & The Hero Brothers Band w trasie od przyszłego piątku

Newsy
Dave Herrero & The Hero Brothers Band w trasie od przyszłego piątku

Już 31 sierpnia koncertem w Krakowie rozpocznie się pierwsza polska trasa Dave'a Herrero.

Plan trasy wygląda następująco:

31.08 Kraków, Milestone Jazz Club
01.09 Chorzów, Tauron Letnia Energia Muzyki, Krąg Taneczny - Park Śląski
02.09 Zduńska Wola, Centrala
04.09 Olsztyn, Pod Amfiteatrem
05.09 Elbląg, Mjazzga
06.09 Gdynia, Blues Club
07.09 Gorzów Wielkopolski, Jazz Club Pod Filarami
08.09 Praha (CZ), Blues Sklep
09.09 Grodków, OKiR
11.09 Ceske Budejovice (CZ), Club Highway 61
12.09 Bratislava (SK), Muzeum Obchodu
13.09 Olomouc (CZ), Bounty Rock Cafe
14.09 Mszana Dolna, Folwark Stara Winiarnia
15.09 Krosno, Galicja Blues
16.09 Białystok, WOAK
18.09 Zabrze, Hotel Zielony Ogród
19.09 Gomunice, Klub Bogart

Charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i kompozytor Dave Herrero udziela się muzycznie od ukończenia 18 roku życia. Jak mówi, muzyka jest w jego rodzinie wielopokoleniową tradycją - już dziadek, mieszkający jeszcze nie w Stanach, a w Republice Dominikany (skąd pochodzi rodzina Herrero), prowadził orkiestrę, która zagrała na Światowych Targach w Nowym Jorku w 1939 roku.

Choć pierwsze kroki stawiał mieszkając na Florydzie, z miłości do elektrycznej gitary szybko przeprowadził się do Austin w Teksasie, gdzie na dobre rozpoczęła się jego muzyczna "edukacja" - czyli granie z Marcią Ball, Sethem Walkerem, czy Lazy Lesterem. Szybko przyszły zagraniczne angaże, dzięki którym Dave trafił do Bośni, Macedonii, Skandynawii i na Węgry. W 2004 zdecydował się na kolejną przeprowadzkę - tym razem do Chicago, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Jest nie tylko aktywnym członkiem tamtejszej sceny bluesowej, ale pracuje też dla potrzeb telewizji (komponuje i nagrywa muzykę dla programu "Oprah") i udziela się jako producent (ostatnio przy okazji płyty legendy chicagowskiej sceny bluesowej, Jimmy'ego Burnsa, "Stuck in the Middle").

Jego największy atut? Oprócz charakterystycznego, lekko zachrypniętego wokalu i łatwości w nawiązywaniu kontaktu z publicznością - umiejętność wykorzystania znajomości bluesowej klasyki, i przełożenia jej na własny muzyczny język. Dzięki temu w czasie jego koncertów nie usłyszymy wyświechtanych bluesowych przebojów. Jeśli już gra materiał zapożyczony, są to zazwyczaj mniej znane kompozycje, co do zasady jednak jego występy składają się prawie w całości z autorskiego materiału. Ten też usłyszymy na najnowszej płycie, nad którą artysta właśnie pracuje.

Dave Herrero - gitary, śpiew
Felix Reyes - gitary
Ed Strohsahl - bas
Mark “Diff" Diffenderffer - perkusja

Organizator: Agencja Koncertowa Delta