Góra Rocka 2012 już 18 sierpnia

Newsy
Góra Rocka 2012 już 18 sierpnia

Już 18 sierpnia odbędzie się po raz piąty festiwal Góra Rocka w na stadionie OKF w Górze. O główną nagrodę powalczy 10 zespołów z całej Polski.

W tym roku festiwal zacznie się już o godzinie 10.00 warsztatami muzycznymi w Domu Kultury w Górze. Warsztaty potrwają do 12.00, poprowadzi je Dominik Szulc.

Koncerty na stadionie OKF rozpoczną się o godzinie 15.00, a o nagrodę pieniężną w konkursie walczyć będzie 10 młodych zespołów z całej Polski.

1. Taliban Monkey Soldiers (TMS) http://www.myspace.com/talibanmonkeysoldiers
2. the G[H]OST http://www.theghost.pl/
3. Stonnard http://www.stonnard.com/
4. Stan http://www.stan.art.pl/
5. Colt Headed Dog http://www.myspace.com/coltheadeddog
6. Breaking the godspell http://www.btgband.pl/
7. Ebola Cereal http://www.ebolacereal.com/
8. Mandat http://www.myspace.com/zespolmandat
9. ThermiT http://www.myspace.com/ThermiTpoland
10. It's Working http://myspace.com/itsworkingband

O kolejności występów zadecyduje losowanie.

Dodatkowo dwie kapele zagrają poza konkursem - CF98 z Krakowa oraz Heroes Get Remembered.

CF98 to zespół założony w 2003 roku. Jak mówią sami muzycy, ich klimaty to punk mixed with some soft core pop chocolate milk cocktail. Grupa występowała już razem z Happysad, Hey, O.S.T.R., Acid Drinkers i Vavamuffin, a także z zagranicznymi zespołami hardcore/punk - Good Riddance, Ignite, Billy Talent, Rise Against, Bad Religion, Funeral for a Friend czy Cancer Bats.

Heroes Get Remembered to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej. Grupa lawiruje między klimatami amerykańskiego rocka i post-hardcore, czasem zahaczając o nieco lżejsze rejony. Heroes Get Remembered znani są szerszej publiczności z programu Must Be The Music. Są też laureatem nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010 dla zespołu mającego szansę odnieść największy sukces poza granicami naszego kraju.

Oprócz warsztatów i koncertów, festiwal urozmaici piknik motocyklowy.