Nowy album ZZ Top we wrześniu

Newsy
Nowy album ZZ Top we wrześniu

"La Futura", wydany po 9 latach przerwy nowy album ZZ Top ujrzy światło dzienne 11 września.

Krążek, który ukaże się nakładem American Recordings został wyprodukowany przez gitarzystę zespołu Billy Gibbonsa oraz Ricka Rubina. Nowy materiał ma być powrotem do korzeni formacji, która od ponad 40 lat funkcjonuje w tym samym składzie: Billy Gibbons (gitara), Dusty Hill (bas, wokal) oraz Frank Beard (perkusja).

"Długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki powinien być nasz nowy album" - powiedział Gibbons. "Postanowiliśmy powrócić do klimatu naszych najwcześniejszych materiałów, ale bez odwracania się od nowej technologii. 'La Futura' jest rezultatem połączenia przeszłości z teraźniejszością."

Pierwsze cztery kompozycje z albumu, ukazały się wcześniej w postaci dostępnej jedynie na iTunes Epki "Texicali".

Ciekawa historia kryje się za innym utworem zamieszczonym na płycie "Flyin’ High". "Nasz kolega, Mike Fossum, jest astronautą" - mówi Gibbons. "Pewnego dnia powiedział nam, że ma lecieć na misję promem kosmicznym. Zapytał czy nie mamy jakiejś piosenki, którą mógłby wrzucić na swojego iPoda. Właśnie wtedy skończyliśmy nagrywać "Flyin’ High", kawałek jak na zamówienie. Od razu mu go przesłaliśmy. Utwór musiał przejść przez NASA - oni sprawdzają wszystko, co leci w kosmos. No i w ten sposób wyciekł do Internetu. Umieszczono go na Youtube i stąd rozszedł się po sieci."

Tracklista "La Futura":

1. I Gotsta Get Paid
2. Chartreuse
3. Consumption
4. Over You
5. Heartache in Blue
6. I Don’t Wanna Lose, Lose, You
7. Flyin’ High
8. It’s Too Easy Manana
9. Big Shiny Nine
10.Have a Little Mercy