Antennas To Hell, czyli największe hity Slipknot

Newsy
Antennas To Hell, czyli największe hity Slipknot

Dziś premiera najnowszego wydawnictwa Slipknot, "Antennas To Hell" zawierającego zbiór najlepszych kompozycji z twórczości formacji.

Slipknot to więcej niż zespół. Dla milionów fanów mocnego grania na świecie, to sposób życia. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych w historii postanowił podsumować dotychczasową karierę, jednocześnie oddając w ten sposób hołd Paulowi Grayowi, przedwcześnie zmarłemu w 2010 roku basiście.

"Antennas To Hell" to CD zawierające 19 najsłynniejszych utworów z dyskografii Slipknot. Zespół z Des Moines w stanie Iowa nagrał tylko cztery płyty studyjne, lecz pomimo dość skromnego dorobku, jak na ponad 15 lat istnienia, miał ogromny wpływ na fanów pod każdą szerokością geograficzną. Charakterystyczne uniformy, maski, numery zamiast nazwisk, efektowne koncerty i przede wszystkim totalne szaleństwo na scenie, które porywało, porywa i będzie porywać. Z utworów bije wściekłość, potężna dawka agresji, w tekstach rządzi ciemna strona ludzkiej psychiki. Jak wyjaśnia perkusista kapeli, Joey Jordison: "Łączy nas nienawiść. Czasem do samych siebie, czasem do całego świata. Bywa, że nienawidzimy własnego życia. Lecz kiedy jesteśmy razem, dzieje się coś niewyobrażalnie wielkiego i wtedy wydobywamy z siebie to nieziemskie brzmienie oraz wielką energię. No i wierzymy w to, że możemy zawładnąć światem".

Slipknot już zawładnął sercami milionów słuchaczy chociażby takimi kompozycjami, jak "Wait And Bleed", "Spit It Out", "People = Shit", "Left Behind", "Pulse Of The Maggots", "Before I Forget", "Vermilion", "Dead Memories" czy "Snuff". Wszystkie znalazły się na prezentowanym "best of…" zamaskowanych szaleńców z Iowa. Wisienką na tym przebojowym zestawie jest DVD z koncertu na angielskim Download Festival w 2009 roku. Slipknot promowali wówczas album "All Hope Is Gone", który znalazł się na szczycie "Billboardu". Anglia od samego początku doceniała Slipknot. I widać to po reakcjach 80-tysięcznego tłumu, który miał okazję zobaczyć dziewięciu Amerykanów wykonujących 17 swoich najsłynniejszych numerów. Dzięki DVD można podziwiać w akcji Paula Graya, niezapomnianego basistę kapeli, który niespodziewanie zmarł kilka miesięcy później.

"Antennas To Hell" promowana będzie koncertami Slipknot, które stanowić będą zamknięcie pewnego etapu działalności zespołu i otwarcie kolejnego. Do promocji wykorzystana będzie także aplikacja mobilna Wear The Mask, pozwalającą kontaktować się Larwom (jak nazywani są fani zespołu) ze sobą, tworzyć własną maskę. Aplikacja będzie dostępna równolegle z premierą kompilacji. O tym, czym są maski dla Slipknot, możecie dowiedzieć się ze strony wearthemask.Slipknot1.com, gdzie opowiada o nich Corey Taylor. W sierpniu 2012 odbędzie się organizowany przez formację festiwal "Knotfest". Zespół będzie też główną gwiazdą Rockstar Energy Drink Mayhem Festival.

Jedenaście platynowych płyt, 38 złotych, nagroda Grammy - to komercyjny wymiar sukcesu grupy. Slipknot wszedł już na stałe do panteonu mocnego grania. Znaleźli się wśród naśladowanych, nie wśród naśladowców. Dotarli do milionów fanów na świecie i bez wątpienia przez kolejne lata również będą z nienawiścią wykrzykiwać ze sceny: "People = Shit". Bo nagrania pierwszej płyty bez Paula Graya zapowiedziano na początek 2013 roku.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.