Męskie granie trwa

Newsy
Męskie granie trwa

Męskie Granie, inicjatywa kulturalna marki Żywiec, to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne, które nieustannie się rozwija. W tym roku nową energię i muzyczne wrzenie wniesie w projekt Katarzyna Nosowska - jego nowy dyrektor artystyczny.

Celem projektu jest pokazanie męskiego spojrzenia na muzykę i sztukę, ale także zderzenie artystów reprezentujących różne pokolenia i gatunki muzyki, jak również zaprezentowanie muzyki i wykonawców, którzy nie mają na swoim koncie ogranych do znudzenia przez wszystkie stacje radiowe hitów. Na pewno nie jest to muzyka komercyjna.

Męskie Granie to imponująca lista artystów zaangażowanych w projekt i wielkie nazwiska, to przekraczanie granic i łamanie konwencji. Jazz, rock, elektro, opera i dużo doskonałych brzmień, które wymykają się tradycyjnym podziałom. W podstawowym line-upie mamy 35 składów, które występują w różnych konfiguracjach oraz dodatkowo 6 zespołów wyłonionych w trakcie konkursu. Warszawski koncert mamy już za sobą. Teraz przyszła pora na Kraków, jednak niestety wszystkie bilety zostały dawno wyprzedane.

Bardzo interesująco zapowiada się koncert w Gdańsku, ponieważ tylko tam będzie można zobaczyć i usłyszeć Kury - Yassowe "dziecko" Tymona Tymańskiego, legendę polskiego punk rocka - Dezerter, Hanimal oraz Łona i Webber & The Pimps. Oprócz nich na gdańskiej edycji wystąpią także: Hey, Grabek, Łąki Łan, Muzykoterapia, Raz Dwa Trzy i Spitfire iUL/KR. Gdański koncert jest jednym z najlepszych w tegorocznej edycji. Kury pojawią się z nową dawką improwizacji, w charakterystycznym, alternatywnym stylu. Grupa gra wszystko, co tylko zaświta w ich szalonych umysłach: od rocka, przez techno, po hip-hopowe improwizacje. Powracają w tym roku w swym jazzowo-punkowo-folkowym stylu. Ich koncerty będą niepowtarzalną szansą przeżycia dźwiękowego zawirowania i nieskrępowanych rajdów po wszelkich muzycznych zakamarkach. Dezertera natomiast nie trzeba nikomu przedstawiać. Do dziś pozostaje punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń znudzonych konformizmem. Od lat koncertują nie tylko w Polsce, można ich posłuchać w najdalszych zakamarkach świata. Docierają bowiem ze swoim przekazem do każdego, kto ma w sobie choć trochę dociekliwości i szuka, a później ma odwagę pójść jeszcze dalej. Mówi bez ogródek, nie zmienia się, nie oczekuje pochlebstw. Nadal brzmią szorstko, brudno, lekko niechlujnie, nadal szczerze, otwarcie i prosto z mostu.

W następnej kolejności jest Poznań, Wrocław i Żywiec.

Męskie Granie jest projektem artystycznym, który na muzyce się nie kończy. Każda z przestrzeni, w której wydarzenie będzie się odbywać została stworzona przez doskonałych projektantów i specjalistów w swojej dziedzinie. W trakcie samych koncertów publiczność będzie miała okazję być również świadkiem malarskich performance'ów inspirowanych wydarzeniem. Podobnie jak przed rokiem uruchomiona zostanie Strefa ART, którą przygotowują wspólnie Małgorzata Szabłowska, Marek Mielnicki, Martyna Czerwińska, Paweł "Spider" Pająk oraz TUSE.

Po raz kolejny obok czołowych polskich artystów na scenie w każdym z miast staną zwycięzcy konkursu Nowe Męskie Granie. Jest to inicjatywa, dzięki której doskonali wykonawcy nieznani dotąd szerokiemu gronu słuchaczy, będą mieli okazję zaistnieć w muzycznym świecie i zdobyć uznanie coraz liczniejszego grona słuchaczy. Dzięki głosom fanów wyłoniono zwycięzców konkursu Nowe Męskie Granie. Każdy z nich będzie miał niepowtarzalną szansę zaprezentować się szerszej publiczności podczas tegorocznej trasy koncertowej.

Największe bitwy stoczono w Warszawie i Gdańsku. Ostatecznie o tym, kto zagra wspólnie m.in. z Dezerterem, KNŻ, Leszkiem Możdżerem i Tomaszem Stańką czy O.S.T.R. Tabasko, zadecydowało ponad 6 tys. fanów. Wygrały zespoły Crab Invasion (Warszawa), Afro Kolektyw (Kraków), Hanimal (Gdańsk), Sorry Boys (Poznań), Drekoty (Wrocław) oraz Jazzpospolita (Żywiec).

Bilety w cenie 70 zł (oraz 20 zł na koncert w Żywcu) do nabycia w sieci Eventim, w salonach Empik i w punktach sprzedaży w Żywcu i Bielsko-Białej. Więcej informacji: www.meskiegranie.pl Pełen lineup dla poszczególnych miast prezentujemy poniżej.

14.07.2012: Warszawa, Koneser, godz. 17:00 wystąpią: Nosowska, Tomasz Stańko, BaBu Król, Crab Invasion, Grabek, June, Kamp!, Leszek Możdżer, Marek Dyjak, Muzykoterapia, Wojciech Waglewski, Pablopavo i Ludziki, Strefa ART

21.07.2012: Kraków, Muzeum Etnograficzne, godz. 17:00 - wystąpią: Nosowska, Marek Dyjak, Afro Kolektyw, Czesław Śpiewa, Grabek, Julia Marcell, Kari Amirian, KNŻ, Łąki Łan, Mitch&Mitch, O.S.T.R. Tabasko, Strefa ART

28.07.2012: Gdańsk, Ołowianka (parking), godz. 17:00 - wystąpią: Hey, KURY, Dezerter, Grabek, Hanimal, Łąki Łan, Muzykoterapia, Łona i Webber & The Pimps, Raz Dwa Trzy i Spitfire, UL/KR, Strefa ART

04.08.2012: Poznań, Stara Gazownia, godz. 17:00 - wystąpią: Nosowska, Acid Drinkers, Aleksandra Kurzak, Grabek, Julia Marcell, Kamp!, KNŻ, Mitch&Mitch, Orkiestra Feel Harmony, O.S.T.R.

11.08.2012: Wrocław, Browar Mieszczański, godz. 17:00 - wystąpią: Hey, Pogodno, Drekoty, Grabek, Natu Kozmic Blues, O.S.T.R. Tabasko, Paula & Karol, Raz Dwa Trzy i Spitfire, Tides From Nebula, UL/KR, Strefa ART

01.09.2012: Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem, godz. 17:00 - wystąpią: Hey, Marek Dyjak, Acid Drinkers, BRODKA, Czesław Śpiewa, Jazzpospolita, O.S.T.R. Tabasko, Strefa ART