Jubileusz cieszyńskiego Gotta Go Festival

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-10-06
Jubileusz cieszyńskiego Gotta Go Festival

W najbliższą sobotę 9 października 2021 odbędzie się dziesiąta edycja największej alternatywnej imprezy w regionie śląska cieszyńskiego. Gotta Go Festival po rocznej przerwie powraca do murów Klubu Studenckiego Panopticum (obecnie Gregory Campus Club), aby kolejny raz zjednoczyć sympatyków brzmień spod znaku hardcore/punk/metal.

Okrągły jubileusz to doskonała okazja, aby obok koncertów ikon krajowej sceny, przybliżyć sylwetki zespołów, które do tej pory nie miały szansy wystąpić w Cieszynie, a o których wielokrotnie pisano w branżowych magazynach muzycznych. Skład festiwalu otwierają weterani czeskiej sceny crust/punk z How Long? będący jednocześnie pierwszym zespołem z tego nurtu w bogatej historii imprezy. Z kolei bydgoska Schizma, to doskonale znana słuchaczom załoga, równie dobrze czująca się na dużych plenerowych wydarzeniach co w ciasnych klubach. Twórcy takich albumów jak „Pod Naciskiem”, „Unity 2000” czy „Hardcore Enemies” przygotowują się obecnie do nagrania długo wyczekiwanej nowej płyty. Występ Schizmy to kolejny jubileusz, ponieważ grupa po raz pierwszy zagrała w Cieszynie równo dziesięć lat temu w 2011 roku.

Jubileusz cieszyńskiego Gotta Go Festival. Szczegóły

Dwójka powyższych zespołów to nie jedyni doświadczeni muzycy w składzie. Organizatorzy z przyjemnością zapraszają na koncert bielskich weteranów z Eye For An Eye, grupy, od której dla wielu zaczęła się przygoda ze sceną hardcore, publikowaniem własnych zinów czy działalności DIY. Pandemia koronawirusa wzmogła w grupie chęć dalszej działalności, dlatego pojedyncze koncerty, jak ten na cieszyńskim festiwalu, to nie lada gratka, aby naocznie przekonać się, jak kształtował się polski punk. Sobotni koncert będzie jednocześnie release party winylowego wznowienia płyty „Dystans”, za które odpowiedzialna jest nie mniej zasłużona dla polskiej alternatywy Pasażer Records.  

W składzie zobaczymy również pochodzącą z Wrocławia black/punkową formację Skøv oraz ich miejskich kolegów z The Dog, grupy, która sukcesywnie oddala się od hardcore’a na rzecz szeroko pojętego rocka. Najlepszym dowodem na uniwersalność brzmienia tych ostatnich jest dopiero co wydana EP „Body Finder “, na której znajdziemy wpływy Incubus, Turnstile czy Type O Negative. W zestawieniu znajdą się również małopolscy hardcore’owcy z Six Steps Forward. Grupa promuje obecnie wydaną w ubiegłym roku EP „Bomb The World”. Materiał zawiera siedem energetycznych kompozycji w duchu amerykańskiego Terror. Jedną z nich jest cover Schizmy – „Survival of The Worst”.
 
Koncert zamkną stołeczni metalcore’owcy z Embitter. Zespół nadal promuje świetnie przyjęty przez media debiutancki album „1134“, a występ w Cieszynie będzie jedną z pierwszych w tym roku okazji, aby zaprezentować premierowe utwory.

Z przyczyn niezależnych od zespołu i organizatora na festiwalu nie wystąpią zagłębiowscy metalowcy z Mentor. Grupa wystąpi na jedenastej edycji Gotta Go Festivalu za rok. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.

9.10.21 – Cieszyn Klub Studencki Panopticum (Gregory Campus Club)
ul. Bielska 66,

  • Schizma
  • Eye for an Eye
  • Embitter
  • The Dog
  • Skøv
  • Six Steps Forward
  • How Long?

Otwarcie bram 18:00, Start 18:30 Bilety 40 zł w przedsprzedaży oraz 50zł w dniu imprezy. Ilość wejściówek jest ograniczona. Przedsprzedaż biletów odbywa się pod adresem gottagofestival@gmail.com. W treści maila podajemy imię, nazwisko, miasto, z którego przyjeżdżacie oraz ilość zamawianych biletów.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy

Koncerty