Richie Faulkner z Judas Priest skomentował swój stan zdrowia

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Richie Faulkner z Judas Priest skomentował swój stan zdrowia

Wiemy, jaki obecnie jest stan zdrowia Richiego Faulknera, gitarzysty brytyjskiej formacji Judas Priest. Słynny gitarzysta opowiedział, co mu się stało i jak wiele miał szczęścia.


Po koncercie na festiwalu Louder Than Life w Louisville w stanie Kentucky 41-letni gitarzysta przeszedł poważny atak serca. Richie Faulkner został zabrany po koncercie do szpitala, gdzie musiał poddać się rozległej operacji serca.

Richie Faulkner komentuje swój stan zdrowia

Obecnie słynny gitarzysta po raz pierwszy od incydentu zabrał głos i opowiedział o swojej nagłej chorobie.

Zawsze byłem wdzięczny za szansę, które otrzymałem.  Zawsze uważałem się za największego szczęściarza w historii - móc grać moją ulubioną muzykę - z moim ulubionym zespołem - dla moich ulubionych ludzi na całym świecie...
To, że mogę to do Was napisać jest największym darem ze wszystkich...
Kiedy oglądam materiał z Louder Than Life Festival w Kentucky, widzę na swojej twarzy dezorientację i udrękę, którą czułem grając "Painkiller". Moment kiedy moja aorta pękła i zaczęła wylewać krew do jamy klatki piersiowej....
Mój lekarz nazwał to tętniakiem aorty i całkowitym rozwarstwieniem aorty.
Z tego, co powiedział mi mój chirurg, ludzie z taką chorobą zazwyczaj nie trafiają do szpitala żywi.....
Zostałem przewieziony do pobliskiego Rudd Heart & Lung Center i szybko przeszedłem 10 i pół godzinną operację na otwartym sercu.
Pięć części mojej klatki piersiowej zostało zastąpionych mechanicznymi komponentami..... Jestem teraz dosłownie zrobiony z metalu....
Mogło się skończyć różnie. Czy gdybyśmy grali pełny set grałbym aż do samego końca? Czy gdyby nie adrenalina mój organizm dałby radę dotrzeć do szpitala? To stało się zupełnie znienacka. Nie miałem problemów z sercem, zatorów w tętnicach, nawet wysokiego cholesterolu. [...] Badajcie się regularnie.

- napisał słynny gitarzysta.

To od naszego silnego sokoła - będzie znowu latał wysoko tak szybko, jak tylko będzie w stanie....

- podsumował zespół na swoim Facebooku.

Trasa "50 Heavy Metal Years", która została przerwana przez sytuację pandemiczną na świecie miała byc teraz kontynuowana przez grupę. Do początku listopada samozwańczy Bogowie metalu mieli dać jeszcze ponad 20 występów w Ameryce Północnej. Zespół jednak zmuszony odwołać resztę trasy koncertowej po tym, jak Richie Faulkner trafił do szpitala. W lutym 2022 roku grupa planowała powrócić do Europy, a 3 czerwca zaplanowano koncert w ramach Mystic Festival 2022 w Gdańsku.