The Return Of The Black Plague: Schirenc Plays Pungent Stench, Sodomizer i inni

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-08-17
The Return Of The Black Plague: Schirenc Plays Pungent Stench, Sodomizer i inni

Odium Humani Generis, Scumeater, Sodomizer oraz Schirenc Plays Pungent Stench zagrają w Katowicach.

Pungent Stench to austriacka grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1987 roku w Wiedniu. Od 1988 do 1995 roku zespół występował w składzie: Jacek Perkowski "Highjack, Pitbull Jack" – gitara basowa, Alex Wank "Sex Slave, Mr. Stench" – perkusja, Martin Schirenc "El Cochino, Stench" – śpiew, gitara. Po ukończeniu nagrywania albumu, w połowie sierpnia 2007 r. zespół zakończył swoją działalność. O rozpadzie grupy przesądziły wewnętrzne konflikty zarówno o charakterze osobistym jak i finansowym. W sierpniu 2013 roku Martin Schirenc dokonał reaktywacji zespołu wraz z dwoma znajomymi muzykami - najpierw pod nazwą The Church of Pungent Stench, a potem Schirenc Plays Pungent Stench. Spotkało się to ze sprzeciwem byłego perkusisty i założyciela zespołu, Alexa Wanka, który nie uznał tego faktu za oficjalną ani uprawnioną reaktywację i zapowiada kroki prawne przeciwko wykorzystywaniu nazwy przez Schirenca. Reaktywowany przez Schirenca zespół zagrał m.in. na festiwalu Brutal Assault w 2014 roku.

Schirenc Plays Pungent Stench to projekt Martina Schirenca, znanego również jako Don Cochino. Zespół wykonuje na żywo repertuar nieistniejącego już Pungent Stench, którego Shirenc był gitarzystą i wokalistą. Formacja zaprzestała działalności w 2007 roku w wyniku nieporozumień pomiędzy muzykami. 13 kwietnia 2018 roku światło dzienne ujrzał album "Smut Kingdom", zawierający materiał zarejestrowany jeszcze przed rozpadem grupy. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli wówczas Dr. Heathen Scum z The Mentors, Kam Lee z Massacre i Lars-Goran Petrov z Entombed A.D

Sodomizer promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Grim Tales of the Reaper". Jego premiera miała miejsce 31 października 2018 roku pod egidą Ketzer Records. Na płycie znalazł się nagrany na nowo materiał z debiutanckiego "Tales of the Reaper". Muzycy wzbogacili go o dwa dodatkowe utwory: "Eibon" i "The First Power". Sodomizer powstał w 1999 roku w Rio de Janeiro. Od początku trzon grupy stanowią basista i wokalista Leatherface oraz gitarzysta Warlock. Od 2015 roku skład uzupełniają Papa Jupiter na perkusji oraz Max the Nekromancer i Paulo Estripador na gitarach.

Scumeater to grindcore'owa formacja z Poznania. 17 lipca 2021 roku kwartet wydał swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Sonic Slaughter". Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, w tym cover "Ruptured in Purulence" Carcass.

Blackmetalowy Odium Humani Generis ogrywa obecnie swój pierwszy album studyjny, pt. "Przeddzień". Jego premiera miała miejsce 10 października 2020 roku za sprawą Cult of Parthenope. Na longplayu znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, które zespół nagrał w "Control Room Studio". Odgłosy miasta zarejestrowano na stacji kolejowej Łódź Kaliska. Miksy i mastering wykonał Piotr Łuczyszyn.

The Return Of The Black Plague w Katowicach

W ramach "The Return Black Plague" w Katowicach zagrają: Odium Humani Generis, Scumeater, Sodomizer oraz Schirenc Plays Pungent Stench.


Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2021 w "P23, Fabryka Porcelany"
Start: 18:00
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż), 79 zł (w dniu koncertu)


Rozpiska czasowa prezentuje się następująco:

  • 18:00: Odium Humani Generis
  • 19:00: Scumeater
  • 20:00: Sodomizer
  • 21:00: Schirenc Plays Pungent Stench

Bilety na wydarzenie 69 zł (przedsprzedaż), 79 zł (w dniu koncertu) możecie kupić w goout.net

Koncerty

The Return Of The Black Plague: Schirenc Plays Pungent Stench, Sodomizer i inni - Katowice