Bullet for My Valentine na jedynym koncercie w Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-07-22
Bullet for My Valentine na jedynym koncercie w Polsce

Za kilka miesięcy premiera nowej płyty, a na początku 2022 roku koncert w Polsce – tak wyglądają plany zespołu Bullet for My Valentine.

Weterani metalu, Bullet For My Valentine, ogłaszają swój siódmy album zatytułowany "Bullet For My Valentine". Krążek, który ukaże się 22 października 2021 roku nakładem Spinefarm Records, otwiera nowy, odważny rozdział w twórczości zespołu i jest jak dotąd najcięższym i najbardziej agresywnym albumem.

Bullet For My Valentine w Polsce – zapowiedź nowej płyty


To jest początek Bullet 2.0. To symbol tego, gdzie jesteśmy teraz. Muzyka jest świeża, jest agresywna, jest bardziej instynktowna i bardziej emocjonalna niż kiedykolwiek wcześniej.

- mówi wokalista i główny gitarzysta Matt Tuck.

Od czasu powstania Bullet For My Valentine w 1998 roku, walijscy muzycy  stali się jednym z największych zespołów metalowych, sprzedając ponad 3 miliony albumów na całym świecie i zdobywając trzy złote płyty, a także definiując brytyjski metalcore swoim klasycznym już debiutem, „The Poison”.

Myślę, że jest to o wiele bardziej agresywna, intensywna część Bullet For My Valentine. To zawsze tam było, po prostu nigdy się na to nie otworzyłem. Chcę oderwać ludziom głowy… w metaforyczny sposób. Każdy, kto od 15 lat narzeka na zespół i ma coś o do powiedzenia na nasz temat… to jest dla nich.

Polscy fani będą mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć nową muzykę na żywo w styczniu 2022.

Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jak ludzie zareagują na nowy materiał. Nie możemy się doczekać, aż wrócimy do grania muzyki… wyjdziemy i rozwalimy wszystko.

- mówi gitarzysta Michael Paget.

Bullet For My Valentine w Polsce – bilety

  • Przedsprzedaż dla klientów banku Citi Handlowy startuje w sobotę, 24 lipca o 11:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster startuje w poniedziałek, 26 lipca o 11:00
  • Bilety trafią do sprzedaży ogólnej we wtorek, 27 lipca o 11:00  

Koncerty

Bullet for My Valentine - Warszawa