Gramy doWoli: Luxtorpeda zagra na Letniej Scenie Progresji

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-06-20
Gramy doWoli: Luxtorpeda zagra na Letniej Scenie Progresji

Luxtorpeda z jednej strony solowy projekt Roberta "Litzy" Friedricha, z drugiej kapela czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w różnych konfiguracjach.

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.

Luxtorpeda na swoim koncie ma cztery płyty studyjne: "Luxtorpeda", "Robaki", "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki" oraz "MYWASWYNAS" – czwarty długogrający album wydany 1 kwietnia 2016 roku przez S.D.C. (dystrybucja Universal Music Polska). Obecnie zespół promuje nowe wydawnictwo.

"Elektroluxtorpeda" jest szóstym wydawnictwem zespołu Luxtorpeda. Płyta powstała z okazji 10-lecia istnienia grupy na polskim rynku muzycznym. Znajdziemy na niej znane i lubiane utwory, ale w zupełnie nowych aranżacjach. Album do oficjalnej sprzedaży trafi 7 maja 2021, czyli równo 10 lat po premierze pierwszej płyty – "Luxtorpeda".

Współproducentem krążka jest DJ.BRK. Nie zabrakło również sekcji dętej w składzie: Tomasz Mazur, Józef Zatwarnicki oraz Dominik Szeszo. Nad nowym aranżem kawałka "Wilki Dwa" czuwał Henryk "HENIO" Friedrich, który stworzył bity i muzyczną oprawę. Wlepki oraz naszywkę na koszulki zaprojektował "ESKAER". Płyta została nagrana i zmiksowana przez Michała Wasyla w studio OKOLITZA w Poznaniu.

Gramy doWoli: Luxtorpeda zagra w Warszawie

Gramy doWoli to nowy, najdłuższy, plenerowy festiwal muzyczny w Warszawie! Dziesiątki najpopularniejszych polskich i zagranicznych wykonawców, przekrój najlepszych gatunków muzycznych oraz wydarzenia specjalne – doświadczysz tego, nie wyjeżdżając z miasta. Poznaj koncertową Wolę od strony, której nie znałeś do tej pory! Ten fantastyczny wakacyjny cykl narodził się w ubiegłym roku przy Letniej Scenie Klubu Progresja. Organizatorzy pomyśleli wtedy o wszystkich fanach muzyki na żywo, którzy chcą bawić się z nami od początku wiosny do końca lata, a nawet… wczesnej jesieni! #StayinWarsaw i #BawsięBezpiecznie!

Luxtorpeda wystąpi na Letniej Scenie Progresji w Warszawie już 23 lipca 2021 roku. Zakup biletu możliwy jest poprzez stronę gramydowoli.pl oraz progresja.com.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów Gramy doWoli.