Wardruna: koncert online „First Flight of the White Raven”

Koncerty
2021-02-12
Wardruna: koncert online „First Flight of the White Raven”

Wardruna ogłasza wirtualną premierę płyty Kvitravn i zapowiada koncert online "First Flight of the White Raven".

Wyjątkowe widowisko online "First Flight of the White Raven" odbędzie się 26 marca 2021 roku. Mistrzowie snucia nordyckich opowieści, Wardruna, wypuścili niedawno swój czwarty album "Kvitravn", który ukazał się nakładem Sony Music, i od razu uplasował się wysoko w rankingach list przebojów. Pod koniec marca, fani z całego świata będą mogli wspólnie zobaczyć i poczuć magię tego krążka.

Muzyka Wardruny nie zna granic. Wykracza poza ograniczenia czasu, języka i gatunków muzycznych. Norweski projekt zyskał uznanie na całym świecie dzięki niepowtarzalnym i niezwykłym występom na żywo. Teraz, w czasie światowej pandemii, gdy przyszłość koncertów nadal jest niepewna, Wardruna zaprasza na wirtualną premierę nowej płyty oraz szczególny koncert online. Dając szansę uczestniczenia w wydarzeniu fanom na całym świecie, zespół chce przełamać też wiele ograniczeń związanych z wirtualnymi koncertami. Na koncercie będzie można usłyszeć nie tylko utwory z nowej płyty "Kvitran", ale również wcześniejszy materiał – sam koncert zaś będzie miał miejsce w starannie wybranym miejscu, by wzmocnić magię wieczoru.

W Polsce koncerty Wardruny były wielokrotnie wyprzedane, w czym pomógł szczególnie sukces, jaki zespół odniósł jako współtwórcy muzyki do serialu "Wikingowie". W marcu tym razem to polska publiczność będzie mieć możliwość przeniesienia się wirtualnie do świata Wardruny.

Bilety są dostępne pod linkiem: wardrunashop.com

Album "Kvitran" ukazał się nakładem Sony Music, i od razu uplasował się wysoko w rankingach list przebojów:

#01 Kanada (muzyka światowa)
#01 Austria
#02 Niemcy
#02 Szwajcaria
#03 USA (Americana/Folk)
#08 Polska (#01 muzyka światowa)
#11 Norwegia
#12 Szwecja
#19 Finlandia
#26 Holandia
#32 Belgia
#50 UK
#56 Francja

Przez trzy dni po premierze płyty Wardruna zajmowała też #1 miejsce w rankingach iTunes.

"Kvitravn" kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak lira kravik, lira z Trossingen, tagelharpa, sotharpa, langeleik, chrotta, róg, lur, flet czy moraharpa, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg, jeden z najważniejszych kustoszy tradycyjnych pieśni norweskich. Jedenaście utworów na "Kvitravn" opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, cieni, natury, animizmu oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.