Cult of Luna wystąpi we Wrocławiu

Koncerty
2020-12-28
Cult of Luna wystąpi we Wrocławiu

Po wspaniałym koncercie w warszawskiej Progresji Cult of Luna powrócą w przyszłym roku do Polski i wystąpią we Wrocławiu.

Na jesiennej trasie towarzyszyć im będą dobrze znany polskiej publiczności post rockowy Caspian oraz shoegaze’owa formacja Holy Fawn.

Już od ponad 20 lat Cult of Luna jest jednym z najważniejszych zespołów światowej sceny post metalowej, o czym przypomnieli w 2019 roku długo wyczekiwanym albumem "A Dawn to Fear" – pierwszym i, jak się okazuje, ostatnim wydanym pod egidą Metal Blade Records. W maju tego roku muzycy powołali do życia własną wytwórnię, Red Creek Recordings, której pierwszym wydawnictwem będzie nowa EPka zespołu – „The Raging River”, zapowiadana na luty 2021 roku. Materiał ma być pewnego rodzaju mostem łączącym to, co zostało zapoczątkowane na "A Dawn to Fear" z jego długogrającym następcą. Gościnnie usłyszymy na nim Marka Lanegana – legendarnego wokalistę, z którym formacja miała już okazję współpracować przy okazji płyty "Somewhere Along the Highway" i utworu "And With Her Came The Birds".

17.10.2021
Wrocław / A2

Bilety: Biletomat.pl, Going.pl, Empik, Eventim Polska, Media Markt

Organizator: www.winiarybookings.pl

EPkę „The Raging River” zapowiada kompozycja "Three Bridges".