Dwa polskie koncerty Primordial

Koncerty
2020-09-09
Dwa polskie koncerty Primordial

Primordial wkraczają w trzecią dekadę swojej działalności i z tej okazji ruszają w trasę. Irlandczycy wystąpią w Polsce na dwóch koncertach, a towarzyszyć im będą Szwedzi z Naglfar oraz neofolkowy projekt Rome.

Założony w 1991 roku w Dublinie Primordial to najbardziej rozpoznawalny zespół drugiej fali black metalu rodem z Irlandii. Łącząc inspiracje sceną norweską z początku lat '90 z elementami irlandzkiej muzyki tradycyjnej oraz kulturowymi wpływami zespół stworzył swój własny, unikalny styl. Irlandczycy mają na swoim koncie 9 albumów, a takie tytuły jak „The Gathering Wilderness”, „To the Nameless Dead” czy „Where Greater Men Have Fallen” uważane są za jedne z ciekawszych metalowych materiałów wydanych w XXI wieku. Formacja dowodzona przez Alana „Nemtheanga” Averilla w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie swojej działalności, co zamierza uczcić licznymi koncertami. Wiosną zespół dwukrotnie wystąpi w Polsce: 18 kwietnia we wrocławskiej Pralni oraz dzień później w stołecznej Proximie.

W roli supportu zaprezentuje się szwedzki Naglfar, który po 8 latach przerwy wrócił z albumem „Cerecloth”, wydanym w maju nakładem Century Media Records. Gościem specjalnym będzie neofolkowy projekt Rome założony przez pochodzącego z Luksemburga Jerome Reutera. 28 sierpnia światło dzienne ujrzał nowy album Rome, zatytułowany „the Lone Furrow”. Nie zabrakło na nim gości specjalnych – Adama „Nergala” Darskiego oraz... Alana Averilla z Pirmordial.

18.04.2021
Wrocław / Pralnia

19.04.2021
Warszawa / Proxima

Bilety: Biletomat.pl, Going.pl, Empik, Eventim Polska, Media Markt

Organizator: www.winiarybookings.pl

 

 

Koncerty

Primordial, Naglfar & Rome - Wrocław

Primordial, Naglfar & Rome - Warszawa