Leszek Cichoński i przyjaciele w hołdzie dla Hendrixa

Koncerty
2020-09-08
Leszek Cichoński i przyjaciele w hołdzie dla Hendrixa

W 50 rocznicę śmierci Jimiego Hendrixa Leszek Cichoński szykuje jesienny hołd dla artysty, na który złożą się dwa wyjątkowe koncerty z największymi przebojami Hendrixa w wykonaniu m.in. Sebastiana Riedla, Łukasza Łyczkowskiego i Jose Torresa.

Występy będą okazją, by usłyszeć na żywo materiał z wydanego w tym roku krążka Cichońskiego. We wrześniu premierę będzie mieć również kręcony we Wrocławiu klip do utworu „Thanks Jimi” w reżyserii Jarosława Żamojdy.

„Thanks Jimi Symphonic” to pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendrixa, który został wydany na płycie. Premiera albumu Leszka Cichońskiego zbiega się z 50. rocznicą śmierci legendarnego artysty. Tytułowym utworem jest kompozycja „Thanks Jimi” – hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa. Angielski tekst do tego kawałka napisał amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą Storyville. Okładkę płyty zaprojektował ceniony artysta Andrzej Pągowski. Autorem opisu do albumu jest Jan Chojnacki. Na krążku znajdują się takie hity jak „Foxy Lady”, „Purple Haze” czy „Little Wing”. Cały materiał będzie można usłyszeć 28 listopada w Imparcie podczas koncertu symfonicznego z okazji urodzin Hendrixa.

Wcześniej, we wrześniu, swoją premierę będzie mieć wyjątkowy klip promujący gitarowy Wrocław utworem „Thanks Jimi”. Za reżyserię teledysku i zdjęcia odpowiada Jarosław Żamojda, jeden z najlepszych operatorów w kraju (m.in. „Ojciec Mateusz”, „W rytmie serca”, „Naznaczony”, „Magda M”), a także ceniony reżyser (m.in. „Młode wilki”, „RH+”, „Skorumpowani”). – Teledysk rozpoczyna się symbolicznie – w pustej sali Narodowego Forum Muzyki – słowami: „Muzyka jest uniwersalnym językiem, który od zawsze łączy ludzi" – to prawda i moc, która manifestuje się co roku podczas Rekordu – zapowiada Leszek Cichoński.

Wrocław w hołdzie dla Hendrixa – Cichoński, Riedel, Jose Torres

1 maja – jak co roku – gitarzyści na całym świecie uczcili pamięć o amerykańskiej legendzie – mimo internetowej formuły Gitarowego Rekordu Guinnessa legendarne “Hey Joe” zagrało aż 7 998 uczestników festiwalu. Już 18 września o godz. 19:00 największe przeboje Hendrixa będzie można usłyszeć na żywo – w Ogródku Bar Plażowy przy ul. Wałbrzyskiej Leszek Cichoński z zespołem zagra specjalny koncert poświęcony Jimiemu.

Na scenie zobaczymy takich artystów jak Sebastian Riedel, Łukasz Łyczkowski, Damian Szewczyk, Marek Raduli i Jose Torres. "Jimi odszedł od nas 50 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła świat. Jest mu za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 18 lat spotykamy się we Wrocławiu, cieszymy muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem, przekazując sobie nowy gest pozdrowienia – znak Uni-Vibe – jednoczącą moc muzyki" – mówi Leszek Cichoński. Podczas koncertu wybrzmią również najbardziej znane utwory Carlosa Santany czy BB Kinga.

Uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa – za okazaniem Certyfikatu Gitarzysty – będą mogli kupić bilet w specjalnej cenie – 20 zł. Cena regularna – 50 zł. Sprzedaż biletów odbywa się przez stronę www.ebilet.pl.

Leszek Cichoński & Friends – „Thanks Jimi” Gitarowe Inspiracje

18.09.2020, g. 19:00
Ogródek Bar Plażowy, ul. Wałbrzyska 1, Wrocław

Skład:
Leszek Cichoński – guitars, vocal
Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – keyboard
Łukasz Sobolak – drums

Goście:
Sebastian Riedel – vocal, guitar
Łukasz Łyczkowski – vocal
Damian Szewczyk – vocal
Marek Raduli – guitars
Jose Torres – percussions, vocal

Bilety:
50 zł – bilet normalny
20 zł – bilet dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa do nabycia w Barze Plażowym przed koncertem za okazaniem Certyfikatu Gitarzysty – wymagana rezerwacja biletu: bilety.koncert2020@gmail.com
500 zł – loża dla 12 osób [w cenie butelka prosecco]

Sprzedaż biletów: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/leszek-cichonski/

Zdjęcie: Agata Władyczka

www.leszekcichonski.pl