Warsaw Fingerstyle Festival 2020

Koncerty
2020-09-04
Warsaw Fingerstyle Festival 2020

Już po raz szósty Wilanów w dniach 19-21 września wypełni się dźwiękami gitar, goszcząc Warsaw Fingerstyle Festival 2020.

„Warsaw Fingerstyle Festival” aspiruje do miana największego w Polsce festiwalu poświęconego muzyce akustycznej oraz gitarze. Wzorem zagranicznych festiwali (Chet Atkins Appreciation Society, Rietberg Guitar Festival, Soave Guitar Festival, TommyFest) festiwal ma być cykliczną imprezą złożoną z koncertów, warsztatów, prezentacji sprzętu muzycznego oraz mistrzowskiego konkursu. Gitara fingerstyle to najbardziej widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Styl ten pozwala na solowej gitarze stworzyć iluzję gry kilku instrumentów grających w tym samym czasie. Fingerstyle bije rekordy popularności na świecie o czym świadczą wielomilionowe odsłony w serwisie YouTube takich gitarzystów jak Andy Mckee czy Tommy Emmanuel.

Tegoroczny Warsaw Fingerstyle Festival 2020 odbędzie się w przestrzeni zewnętrznej Royal Wilanów przy ul. Klimczaka 1 w Warszawie. W ramach festiwalu 19 września odbędzie się również Międzynarodowy Konkurs Gitarowy. Wsród występujących artystów pojawią się Mariusz Goli (Ortega Guitars), Igor Falecki & Janek Pentz, Shane Ó Fearghail Music, Lebowski, Sosnowski i Patryk Filipowicz.

 

Program imprezy:

 

19.09.2020 godz: 18:00

Mariusz Goli

Igor Falecki & Janek Pentz

Shane Ó Fearghail Music

Lebowsk

 

20.09.2020 godz: 17:00

Sosnowski

 

21:09 2020 godz: 20:00 La Boheme

Patryk Filipowicz

 


Bezpłatne wejściówki na koncerty od 7 września będzie można otrzymać w placówkach Centrum Kultury Wilanów. Liczba miejsc jest ograniczona."

 

Więcej informacji:

www.facebook.com/fingerstylefest

instagram.com/warsaw_fingerstyle_festival

www.kulturawilanow.pl