Ruszają koncerty ku pamięci DIO

Koncerty
2020-08-19
Ruszają koncerty ku pamięci DIO

Już 27 sierpnia koncertem w warszawskich Hybrydach rozpocznie się tegoroczny Memoriał Ronniego Jamesa Dio. To jedna z nielicznych imprez koncertowych, które w tym roku dojdą do skutku.

Mija 10 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów - związanego z Black Sabbath, Rainbow i rozwijającego własną kapelę pod nazwą DIO. Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prosty rock'n'rollowy repertuar (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmore (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark". Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków - od tych, którzy dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.

Polscy muzycy związani z zespołami takimi, jak Scream Maker, White Highway, MadRise i Another Pink Floyd już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach memoriału "King of Rock And Roll". Obok nich pojawiają się okazyjnie zaproszeni goście z Polski i zagranicy. W tym roku oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonają także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt takich, jak "Dehumanizer" (Black Sabbath), czy "Strange Highways" oraz "Angry Machines" (DIO).

W związku z pandemią, koncert odbędą się przy ograniczonej liczbie widzów i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bilety dostępne wyłącznie online: TUTAJ.

Daty koncertów:

Warszawa, Hybrydy - 27.08
Kraków, Garage Pub - 29.08
Chorzów, Leśniczówka - 04.09
Poznań, U Bazyla - 10.09
Gdynia, Blues Club (scena letnia, akustycznie) - 11.09