Holding Absence ogłaszają trasę koncertową

Koncerty
2020-06-02
Holding Absence ogłaszają trasę koncertową

Brytyjczycy z post-hardcore’owego zespołu Holding Absence ogłosili nowy termin europejskiej trasy koncertowej, w ramach której zagrają także w Polsce. Towarzyszyć im będzie punkowy duet Wargasm oraz grupa Static Dress.

2019 był przełomowym rokiem dla Holding Absence. Formacja wydała swój debiutancki album, zatytułowany po prostu „Holding Absence”, na którym znalazły się takie utwory jak „Like A Shadow” i „Perish”. Występowała na takich festiwalach jak 2000 Trees, Burn It Down i Impericon, a także koncertowała z Sleeping With Sirens, Underoath, Being As An Ocean i Funeral For A Friend. W grudniu zespół wyprzedał swój największy dotychczas koncert w kultowym londyńskim klubie Scala, gdzie zagrał całą swoją dyskografię w porządku chronologicznym.

W kwietniu Holding Absence podzielili się nowym singlem, zatytułowanym „Gravity”, i towarzyszącym mu utworem „Birdcage”. „Gravity” powstał pod czujnym okiem producenta Romesha Dodangoda (Bring Me The Horizon, Twin Atlantic), za mix odpowiadał Adam ‘Nolly’ Getgood (Architects, Periphery), a masteringiem zajął się Jens Bogren (Devin Townsend, Opeth, Loathe).

Jak tłumaczy wokalista Lucas Woodland, utwór miał znaleźć się na kolejnej płycie zespołu, jednak zdecydowali się oni przyspieszyć jego premierę: „Kiedy nasza trasa po USA została odwołana, postanowiliśmy, że powinniśmy jak najlepiej wykorzystać tę niefortunną sytuację i wydać nową muzykę jak najszybciej.”

Teraz Holding Absence zapowiedzieli trasę koncertową, która pierwotnie miała się odbyć w kwietniu 2020. 25 lutego 2021 roku Brytyjczycy zagrają w warszawskim klubie Hydrozagadka. Przed nimi wystąpią również Wargasm i Static Dress.

Bilety w cenie 49 zł są już dostępne przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i we wszystkich Empikach.