Marky Ramone’s Blitzkrieg wystąpi w Poznaniu

Koncerty
2020-05-18
Marky Ramone’s Blitzkrieg wystąpi w Poznaniu

Marky Ramone powraca do Polski. Perkusista legendarnej grupy Ramones wystąpi ze swoim zespołem Marky Ramone’s Blitzkrieg w lipcu 2021 roku w poznańskim Klubie U Bazyla.

Marky Ramone’s Blitzkrieg zaserwuje polskiej publiczności 90 minutowy set składający się z największych hitów pionierów punk rocka. W roli supportu wystąpi Lazy Jack and the Spinning Jenny.

1 lipca 2021
Klub U Bazyla / Poznań

Bilety: 85-100 PLN
Punkty sprzedaży: https://www.biletomat.pl, https://sklep.ebilet.pl, Eventim.pl, Going, Empik, Media Markt

Marky Ramone najbardziej znany jest z 15 lat spędzonych za perkusją w legendarnej grupie Ramones. Karierę muzyczną zaczynał w hard rock’owym Dust, a 1976 roku został członkiem zespołu Richard Hell & the Voidoids. Rok później grupa zadebiutowała krążkiem „Blank Generation”, który był promowany m.in. na brytyjskiej trasie u boku The Clash. W 1978 Marky dołączył do Ramones i już po paru tygodniach nagrywa swój pierwszy album z nowym zespołem, „Road to Ruin”, na którym znajduje się m.in. tak ważny utwór jak “I Wanna Be Sedated”. Po roku zostaje nakręcony kultowy film “Rock ‘n’ Roll High School” z udziałem grupy.

Marky zagrał z Ramones ponad 1700 koncertów oraz uczestniczył w komponowaniu takich albumów jak „Mondo Bizarro” oraz „Adios Amigos”, ostatniego materiału zespołu. W 2002 roku Marky, wraz z pozostałymi członkami kwartetu, zostali wprowadzeni do Rock ‘N’ Roll Hall of Fame, a w 2010 zespół uhonorowano statuetką Grammy Lifetime Achievement Award za całokształt twórczości. Jest to jedyna statuetka Grammy przyznana pionierom punk rocka.

Mimo niesamowicie aktywnej kariery muzycznej Marky Ramone nie zwalnia tempa i kontynuuje intensywne koncertowanie wraz ze swoim zespołem Marky Ramone’s Blitzkrieg. Grupa występuje z różnymi wokalistami (w przeszłości m.in. Michale Graves – ex-Misfits), a jej koncerty to 90 minutowy powrót w czasie do największych hitów Ramones oraz niespodziewanych coverów.