SWMRS już jutro w Warszawie

Koncerty
2020-03-05
SWMRS już jutro w Warszawie

Już jutro, 6 marca, w warszawskiej Proximie wystąpi grupa SWMRS.

Druga płyta wydana pod szyldem SWMRS (wcześniej zespół działał jako Emily's Army) to bardzo głęboka transformacja i zmiana w dotychczasowym dorobku grupy. „Zawsze rozmawiamy o tym, jak stworzyć coś zupełnie nowego w gatunku" - mówi współtwórca i autor piosenek Cole Becker. Cole i koledzy z zespołu Max Becker (gitara, wokal), Joey Armstrong (perkusja) i Seb Mueller (bas) spędzili miesiące dekonstruując siebie, swoje ulubione płyty i własny proces tworzenia albumu. Z wszystkiego tego, co zostawili za sobą, powstały zupełnie nowe dźwięki w dorobku zespołu.

Wiosną 2018 roku SWMRS pojechał na południe Los Angeles, aby pracować z producentem Rich Costeyem (MUSE, Death Cab for Cutie) i dopracować eksperymentalny album. Zainspirowana w równych częściach przez Breeders, Rage Against The Machine i De La Soul, różnorodność brzmieniowa albumu wskazuje na pokolenie wychowane w serwisach streamingowych. SWMRS tworzą muzykę w taki sposób, w jaki ją konsumują, łatwo przeskakując z poprocka w rockowy rytm, emo punk i jangly power pop. Niezwykle świadomy własnych atutów kwartet tworzy muzykę, która ukazuje ich własne uczucia, a także obawy i nadzieje ich pokolenia.

"Berkeley's On Fire" to kontynuacja albumu z 2016 roku (Drive North), który wydali samodzielnie za pośrednictwem swojej wytwórni Uncool Records. Po wielu pochlebnych recenzjach płyty (Rolling Stone, Noisey, Nylon, Billboard), podpisali kontrakt z Fueled By Ramen i ogłosili międzynarodową trasę koncertową, na której Polska jest jednym z przystanków.

W roli supportu zobaczymy Radioslam.

6 marca 2020
Warszawa / Proxima

Bilety: od 69,00 PLN.

Koncerty

SWMRS - Warszawa