Sum 41 w Polsce

Koncerty
2020-03-04
Sum 41 w Polsce

W ramach trasy koncertowej promującej album „Order In Decline”, w krakowskim klubie Studio wystąpi kanadyjska punkowa formacja Sum 41.

Sum 41 to legendarny punk rockowy zespół założony w 1996 roku w Kanadzie. Szybko, bo już swoim debiutanckim albumem „All Killer No Filler” z 2001 roku muzycy zdobyli popularność – płyta stała się komercyjnym sukcesem, a singiel „Fatlip” promujący wydawnictwo znalazł się na pierwszym miejscu notowania Billboard Rock Tracks. Ich debiut zdobył status platynowej płyty w Kanadzie (trzykrotnie) oraz w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Do tej pory zespół wydał siedem albumów – ostatni, zatytułowany „Order In Decline”, w 2019 roku. Wg muzyków to „najcięższy” materiał, jaki wydali. Album powstawał latem 2018 roku, zaraz po zakończeniu 3-letniej trasy koncertowej. Teksty poruszane na krążku dotyczą obecnej sytuacji na świecie, chociaż jak podkreśla wokalista Sum 41, Deryck Whibley – nie chciał, aby płyta stała się politycznym protestem. To jego odczucia, swojego rodzaju dziennik, który opowiada o dziejących się wokół wydarzeniach. Znajdziemy tam także bardzo osobiste teksty, takie jak utwór „Never There”, który mówi o dorastaniu bez ojca, czy „Catching Fire” o zdrowiu psychicznym i stracie najbliższych.

Sum 41 ma na koncie ponad 15 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Muzycy byli nominowani do nagrody Grammy w kategorii Best Hard Rock/Metal Performance za utwór „Blood in My Eyes”. Grupa była siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Juno (kanadyjski odpowiednik Nagrody Grammy), a dwukrotnie została laureatem. Kanadyjczycy mogą pochwalić się także nagrodą magazynu Kerrang! jako najlepszy zespół 2002.

23.06.2020
Kraków / Klub Studio

Bilety w ogólnej sprzedaży od piątku, 6 marca od godziny 10:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.
Przedsprzedaż Citi Handlowy: środa, 4 marca 10:00 – piątek, 6 marca 9:00
Przedsprzedaż Ticketmaster: czwartek, 5 marca 10:00 – piątek, 6 marca 10:00

 

Koncerty

Sum 41 - Kraków