Dwa polskie koncerty Borknagar

Koncerty
2020-10-07
Dwa polskie koncerty Borknagar

Borknagar wystąpi w Warszawie i Krakowie jesienią 2021 roku. W roli supportu zobaczymy Saor i Can Bardd.

Norweski Borknagar zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo – „True North” w listopadzie 2019 roku. Jedenasty album grupy ukazał się nakładem wytwórni Century Media Records, a dwa koncerty w Polsce będą częścią trasy promującej tę płytę. W Warszawie i Krakowie zaprezentuje się także szkockie Saor oraz młode trio Can Bardd ze Szwajcarii.

Planowane pierwotnie na listopad 2020 roku koncerty odbędą się w nowym terminie - jesienią 2021 roku.

20 listopada 2021
Hydrozagadka / Warszawa

21 listopada 2021
Kwadrat / Kraków

Bilety dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net 

Jak znakomicie można połączyć black metal z elementami folkowymi, jak z czasem dodawać coraz ciekawsze elementy do blackowego fundamentu? Powstały w 1995 roku z inicjatywy Øysteina G. Bruna norweski Borknagar w swojej muzyce zawarł odpowiedzi na te pytania. Lider grupy ma również dar doskonałego dobierania współpracowników, którzy dodają utworom w wersjach studyjnych bądź live ciekawych barw. Dość powiedzieć, że przez Borknagar przewinęli się (na płytach i/lub koncertach) muzycy z Gorgoroth, Emperor, Enslaved, Ulver, czy Leprous.

Øystein G. Brun wciąż prowadzi Borknagar pewną ręką. Wytrwale sekunduje mu od 1999 roku klawiszowiec i wokalista Lars Nedland, znikający i powracający do składu basista i wokalista ICS Vortex, który przygodę z Borknagar zaczynał w roku 1997, a także najmłodsi stażem bębniarz Bjørn Dugstad Rønnow oraz gitarzysta Jostein Thomassen.