British Lion w Warszawie

Koncerty
2020-02-27
British Lion w Warszawie

Dzień przed koncertem Iron Maiden na PGE Narodowym, w warszawskiej Progresji wystapi Steve Harris ze swoim zespołem British Lion.

Steve Harris, basista i założyciel brytyjskiej legendy Iron Maiden, wystąpi w Polsce ze swoim drugim zespołem - British Lion. Koncert, organizowany przez Knock Out Productions odbędzie się 4 lipca 2020 roku w warszawskim klubie Proxima.

Dla Steve'a Harrisa odskocznią od wielkich stadionów i ogromnych hal, w których gra z Iron Maiden, oprócz futbolowej pasji od 2012 roku jest heavymetalowy zespół British Lion. Towarzyszą mu w tym przedsięwzięciu niezmiennie bębniarz Simon Dawson, gitarzyści Grahame Leslie i David Hawkins i wokalista Richard Taylor.

Brytyjski Lew podobnie do Żelaznej Dziewicy ryczy na klasycznie heavymetalową nutę, której brzmieniowy kształt jest dziełem Steve'a. W 2012 roku ukazał się debiutancki materiał, wydany pod szyldem Steve Harris, który grupa promowała również w Polsce. Harris zachowywał się podczas klubowej trasy, jakby dopiero co zaczął karierę, a nie był jedną z największych legend heavy metalu. Spotykał się z fanami, strzelał sobie z nimi fotki, podpisywał gadżety.

Potem czas Steve'a zajmowała przede wszystkim praca z Iron Maiden w studiu i na trasach koncertowych, ale w wolnych chwilach powstawał materiał na drugą płytę British Lion "The Burning", która ukazała się w styczniu 2020 i była zapowiadana przez single "Spit Fire", "Lightning" i "The Burning".

04 lipca 2020
Warszawa / Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

UWAGA! KONCERT ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN

Bilety:
90 PLN - przedsprzedaż
100 PLN - w dniu koncertu