Startuje trasa Vane i Moyra

Koncerty
2020-02-26
Startuje trasa Vane i Moyra

Już w piątek startuje trasa Storm of Fate Tour 2020, w ramach której zespoły Vane i Moyra odwiedzą osiem klubów w Polsce.

Vane, po wygraniu krajowych eliminacji, zaprezentował Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech zdobywając prestiżowe, piąte miejsce. Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock na scenie Lecha. Wcześniej metalowcy z Krakowa rywalizowali w finałach polskich eliminacji Bloodstock Metal 2 the Masses, koncertowali klubowo z Acid Drinkers, Virgin Snatch oraz Kat & Roman Kostrzewski, a także wystąpili z Vaderem i Rotting Christ na festiwalu Uwolnić Muzykę.

Moyra zaprezentowała się z kolei szerszemu gronu na Beer Fest - Chorzów, razem z Vane na Festiwal Uwolnić Muzykę i Pol'and'Rock, odwiedziła też Książ Rock Zone oraz Siekiera Fest wraz z Frontside i Materią. Oprócz tego muzycy zagrali u boku Kat & Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz Infected Rain. Zespół ma na koncie również kilka mniejszych, klubowych koncertów, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Doświadczenie zebrane na przestrzeni miesięcy przez muzyków Vane i Moyry zaowocowało decyzją o organizacji wspólnej trasy, na której zespoły planują dotrzeć do jeszcze większej liczby fanów. 

 

28.02.2020 WySPa / Zielona Góra – support: Shodan, Last Riot
29.02.2020 Kontrapunkt / Jarocin – support: Shodan, LaNinia
6.03.2020 Wydział Remontowy / Gdańsk – support: Shodan
7.03.2020 Magnetofon / Łódź – support: LaNinia
13.03.2020 Zaścianek / Kraków – support: Killsorrow, Gentuza
14.03.2020 Leśniczówka / Chorzów – support: As Night Falls, Gentuza
20.03.2020 Liverpool / Wrocław – support: LaNinia, The Burning Hands
21.03.2020 VooDoo / Warszawa – support: Testor, The Burning Hands

Mateusz Gajdzik: “Storm of Fate Tour to dziecko zespołów Vane i Moyra. 4 weekendy, 8 miast i tyleż okazji by przyjąć dawkę solidnego grania w sympatycznej atmosferze. Nie zabraknie także supportów, którymi będą nasi przyjaciele z zespołów Shodan, Gentuza, Spatial i Burning Hands. Nie możecie tego przegapić!”

Małgorzata Szkoda: “Tej zimy nadchodzi prawdziwy metalowy sztorm! Razem z Vane ruszamy w wyjątkową trasę po naszym pięknym kraju. Będzie to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na żywo dwa bandy, które w ostatnim czasie nieźle namieszały na scenie metalowej. Zapraszamy serdecznie! Stay Metal!!!!”

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym trasy.

Koncerty

Vane & Moyra - Zielona Góra

Vane & Moyra - Jarocin

Vane & Moyra - Gdańsk

Vane & Moyra - Łódź

Vane & Moyra - Kraków

Vane & Moyra - Chorzów

Vane & Moyra - Wrocław

Vane & Moyra - Warszawa