Dwa polskie koncerty Deathstars

Koncerty
2020-02-20
Dwa polskie koncerty Deathstars

Szwedzka grupa wraca do gry po kilkuletniej przerwie i w ramach zaplanowanej na jesień trasy dwukrotnie wystąpi w Polsce.

Deathstars planuje wydać niedługo swój kolejny album, którego szczegóły nie zostały jeszcze podane, ale według najświeższych wieści od zespołu - prace nad płytą trwają. Pod koniec września zespół wyruszy w kilkumiesięczną trasę koncertową, podczas której wystąpi m.in. w naszym kraju. Deathstars zaprezentują się kolejno 29 września we wrocławskim klubie Pralnia oraz 30 września w warszawskiej Hydrozagadce.

Powstały w 2000 roku w malutkim Strömstad, a od lat rezydujący w Sztokholmie zespół, ciężko pracował na uznanie i status, które osiągnął po blisko dekadzie ciężkiej pracy. Główne siły napędowe kapeli to gitarzysta i klawiszowiec Emil "Nightmare Industries" Nödtveidt (młodszy brat legendarnego Jona, lidera Dissection) oraz wokalista Andreas "Whiplasher Bernadotte" Bergh. Oprócz nich w składzie są jeszcze: Jonas "Skinny Disco" Kangur (basista i wokalista), powracający do grupy po latach gitarzysta rytmiczny Eric "Cat Casino" Bäckman oraz perkusista Marcus "Nitro" Johansson (dołączył w 2019 roku).

Nazwa Deathstars zaczęła szybko docierać do coraz większego grona odbiorców na świecie po albumie "Night Electric Night" z 2009 roku. Znalazł się on w pierwszej dziesiątce notowań w Szwecji i bardzo podobał się również w Niemczech, gdzie połączenie metalu i gotyku zawsze miało mnóstwo oddanych fanów. Szwedzi mieli okazję również supportować jednych ze swoich największych idoli, Rammstein. Ten zestaw mogli zobaczyć także polscy fani.

29 września 2020
Wrocław / Pralnia

30 września 2020
Warszawa / Hydrozagadka

Bilety na koncerty są już dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie).

 

Zdjęcie: Tim Tronckoe

Koncerty

Deathstars - Wrocław

Powiązane artykuły