The Pineapple Thief wracają do Polski

Koncerty
2020-07-10
The Pineapple Thief wracają do Polski

The Pineapple Thief zapowiadają wydanie nowego albumu oraz trasę koncertową, która będzie promowała nadchodzące wydawnictwo. W Polsce zespół wystąpi w październiku 2021 na dwóch koncertach. 

Po sukcesie europejskich oraz amerykańskich koncertów, związanych z promocją albumu "Dissolution", zespół ponownie rusza w trasę, która obejmie ponad 40 występów w 18 krajach.

Promując dwunasty album studyjny "Dissolution" wydany w lecie 2018 roku, The Pineapple Thief zaprezentowali swoje dynamiczne, progresywne, post-rockowe brzmienie i wciągające, melancholijne melodie w Europie, Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Nagrania z tych występów zostały opublikowane na albumie “Hold Our Fire” – trzecim w dorobku zespołu albumie koncertowym.

“2019 rok zakończyliśmy naszą pierwszą trasą koncertową po Ameryce Północnej, która była dla nas symbolicznym zamknięciem epoki 'Dissolution'” - wyjaśnia wokalista, autor tekstów i gitarzysta Bruce Soord. “Teraz jesteśmy całkowicie skupieni na 2020 roku, który zapowiada się dla nas niesamowicie. Obecnie dodajemy ostatnie szlify do naszego nadchodzącego albumu. Ta płyta, trzecia odkąd Gavin (Harrison) do nas dołączył, składa się w idealną całość. Nasza czwórka pracowała nad nią przez ponad rok i to będzie świetne uczucie móc wyruszyć z tym materiałem w trasę.”

Najnowszy studyjny album The Pineapple Thief będzie zatytułowany "Versions Of The Truth" i ukaże się 4 września.

12 października 2021
Klub Stodoła, Warszawa

14 października 2021
Klub Studio, Kraków

Sprzedaż biletów na LiveNation.pl, Ticketmaster.pl, Stodola.pl, Ticketclub.pl oraz w kasie Klubu Stodoła.

The Pineapple Thief:

Bruce Soord – wokalista, gitarzysta, kompozytor
Gavin Harrison – perkusja
Jon Sykes – bas
Steve Kitch – klawisze

 

Koncerty

The Pineapple Thief - Warszawa

The Pineapple Thief - Kraków