Polaris ponownie w Polsce

Koncerty
2020-01-14
Polaris ponownie w Polsce

Pół roku po koncercie u boku Northlane w warszawskiej Proximie, Polaris powraca do Polski na jedyny koncert, podczas którego będzie promować swój nadchodzący album, „The Death of Me”. 

Nazwani przez Winstona McCalla następcami Parkway Drive Australijczycy z Polaris wydają się być jednym z najciężej pracujących zespołów na scenie. W ciągu dwóch lat po wydaniu debiutu „The Mortal Coil” (Sharptone Records, 2017) Polaris zagrało 3 trasy w swoim ojczystym kraju (wszystkie wyprzedane!), 3 w Stanach Zjednoczonych oraz pięciokrotnie gościło na Starym Kontynencie (w tym m.in. na serii halowych koncertów u boku Architects). W tym czasie formacja nie zaniedbała pracy w studio i już w lutym 2020 światło dzienne ujrzy nowy krążek grupy, zatytułowany „The Death of Me”.

„Chcieliśmy podążać ścieżką, która zdefiniowała nasz zespół i zachęciła ludzi do słuchania naszej muzyki, a przy tym wciąż chcieliśmy komponować dla siebie” - tłumaczy perkusista Polaris, Daniel Furnari i dodaje - „Wiedzieliśmy jednak, że równie ważne jest, by nasz drugi album był pewnym zaskoczeniem dla naszych słuchaczy. W końcu nikt nie chce słuchać w kółko tego samego". Na nowym wydawnictwie kwintet ciągle operuje stylem dobrze znanym z debiutanckiego albumu, jednak na każdej płaszczyźnie można usłyszeć pierwiastek, który Australijczycy mogą nazwać swoim brzmieniem.

W roli supportów wystąpią Alpha Wolf, Currents oraz Varials.

9 maja 2020
Poznań / Pod Minogą

Bilety:
75 – https://www.biletomat.pl
80 – eBilet, Eventim, Going, Empik Bilety, Media Markt
85 – w dniu koncertu

 

Koncerty

Polaris - Poznań