Karaś/Rogucki na koncercie w Bielsku-Białej

Koncerty
2020-01-03
Karaś/Rogucki na koncercie w Bielsku-Białej

5 marca w Bielsku-Białej, w ramach trasy koncertowej promującej debiutancki album wystąpi duet Karaś/Rogucki.

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie dali się już poznać dzięki coverowi T.Love „1996”. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który ujrzy światło dzienne z początkiem 2020 nakładem wytwórni Kayax. Pierwszym singlem zapowiadającym album jest kompozycja „Bolesne strzały w serce”, której towarzyszy teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa.

Piotr Rogucki o utworze „Bolesne strzały w serce”: "To piosenka, która zwraca się do Was z pytaniem, na ile jest możliwa miłość w świecie cybernetycznej gonitwy. Czy wrażenia, które odczytujemy przebywając w sieci są adekwatne do tych, które odczuwalibyśmy w realu. Jednocześnie jest to piosenka o tym, jak trudno się nasycić wirtualną sławą, a także o niepokojach, które odczuwamy kiedy ktoś przestaje interesować się nami w mediach społecznościowych".

Kuba Karaś o powstaniu utworu i teledysku: „Bolesne strzały w serce” jak większość utworów z debiutanckiego albumu duetu Karaś/Rogucki powstała na wyjeździe do odosobnionego miejsca na wyspie Bornholm. Mogliśmy się skupić tylko na tworzeniu muzyki. Co do klipu, to można go rozumieć jako odzwierciedlenie naszej relacji, próbujemy się uzupełniać, wymieniać pomysłami, by ostatecznie stworzyć spójny i ważny dla nas przekaz duetu Karaś/Rogucki".

Tuż po premierze albumu duet Karaś/Rogucki rusza w trasę koncertową, która obejmie następujące miasta:

20.02 Wałbrzych, Stara Kopalnia
21.02 Wrocław, Stary Klasztor
27.02 Poznań, Tama
5.03 Bielsko-Biała, Klimat
6.03 Opole, NCPP
2.04 Łódź, Wytwórnia
3.04 Gdańsk, Stary Maneż
4.04 Białystok, Zmiana Klimatu
5.04 Kraków, Studio
8.04 Warszawa, Stodoła
17.04 Szczecin, Kosmos
18.04 Zielona Góra, Kawon

 

Koncerty

Karaś/Rogucki - Bielsko-Biała