We Lost The Sea w Warszawie

Koncerty
2019-12-19
We Lost The Sea w Warszawie

Post-rock PL, Bird's Robe Records i Klub Hydrozagadka zapraszają na jedyny w Polsce koncert australijskiej grupy We Lost The Sea. Zespół wystąpi 26 maja 2020 roku w warszawskim Klubie Hydrozagadka. W roli supportu również pochodząca z Antypodów grupa Solkyri.

Muzyka We Lost The Sea to post-rock z elementami ambientu, prog-rocka i sludge’u zręcznie mieszający elementy melancholijne z dynamicznymi. Formacja powstała w Sydney w 2007 roku, a założyli ją młodzi muzycy zafascynowani dokonaniami takich grup jak Isis, Mogwai czy Sigur Rós. Grupa zadebiutowała w 2010 albumem "Crimea" nagranym we współpracy z Magnusem Lindbergiem, na co dzień gitarzystą Cult of Luna. Dwa lata później ukazał się album „The Quietest Place on Earth” jednak jego sukcesy i dobre recenzje znalazły się w cieniu wobec samobójstwa jednego z założycieli formacji - wokalisty Chrisa Torpy'ego. Zespół zawiesił działalność, ale w końcu postanowił nagrać nowy materiał w hołdzie zmarłemu koledze.

Krążek "Departure Songs" ukazał się w lecie 2015 roku jako instrumentalny koncept-album o tragicznych losach bohaterskich ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ludzkości lub w imię postępu. Płyta zyskała niebywały rozgłos i sprawiła, że grupa dołączyła do światowej czołówki post-rocka. Album zachwycił nie tylko fanów gatunku, a wyświetlenia na YouTube są liczone w milionach. Jesienią 2019 roku ukazał się nowy album "Triumph & Disaster", który jest powrotem do wcześniejszych dokonań grupy. Potężne brzmienie oparte na mocnych riffach przeplatane jest subtelniejszymi momentami. Motywem przewodnim płyty jest wizja upadku cywilizacji widziana przez oczy matki i syna, którzy spędzają ostatni dzień na Ziemi. To soundtrack do końca świata, opowieść o zniszczeniu i tragedii.

W 2017 roku grupa po raz pierwszy odwiedziła Europę i dała znakomity koncert w Klubie Hydrozagadka. Po trzech latach We Lost The Sea wracają do Warszawy. To także będzie jedyny koncert w Polsce na trasie.

26.05.2020
Klub Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22 / Warszawa

Bilety:
55 PLN (do 31 grudnia 2019) 
59 PLN (od 1 stycznia 2020)
70 PLN (w dniu koncertu)

Wydarzenie na Facebooku

 

Koncerty

We Lost The Sea - Warszawa