Metalmania Open Air 2020 w Warszawie

Koncerty
2019-10-15
Metalmania Open Air 2020 w Warszawie

Nowe miejsce, nowy skład, odświeżona formuła i klimat metalowego święta. 29 sierpnia przyszłego roku w Warszawie (Letnia Scena Progresji) odbędzie się Metalmania Open Air 2020.

Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Wśród artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej Metalmanii pojawią się takie zespoły jak norweski Mayhem, przedstawiciele szwedzkiej sceny doom metalowej - Candlemass oraz At the Gates w specjalnym secie koncertowym z okazji 25-lecia albumu "Slaughter of the Soul".

Mayhem cieszy się kultowym statusem, na metalowej scenie Norwegowie działają już od 35 lat, a ich pierwszy krążek, "De Mysteriis Dom Sathanas" (1994) przez wielu uznawany jest za jedną z najważniejszych black metalowych płyt wszech czasów. Formacja ma na koncie pięć pełnowymiarowych krążków, a już 25 października ukaże się nowy album norweskich mistrzów, "Daemon".

Candlemass to nazwa, która jest synonimem epickiego doom metalu. Ta szwedzka grupa założona została w 1984 roku i ma w swojej dyskografii 12 albumów studyjnych, z czego ostatni, "The Door to Doom" ukazał się w lutym tego roku i był powrotem w wielkim stylu po siedmioletniej przerwie w nagrywaniu płyt długogrających. Na płycie szeregi kapeli zasilił pierwszy wokalista grupy, Johan Längqvist, który śpiewał na legendarnym debiucie Szwedów "Epicus Doomicus Metallicus".

At The Gates, prekursorzy melodyjnego death metalu, pojawią się w Polsce w ramach trasy, na której świętować będą 25-lecie wydania płyty "Slaughter of the Soul". To największy komercyjny sukces zespołu, przez krytyków i fanów uznany za największe dzieło w dorobku Szwedów

Wystąpią również zespoły Razor i Truchło Strzygi. Wkrótce kolejne ogłoszenia.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule.

29.08.2020
Warszawa, Letnia Scena Progresji

Otwarcie bram: 12.00
Start: 13.00

Bilety w cenie 180 PLN dostępne na stronach: http://shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/

Koncerty

Metalmania Open Air 2020 - Warszawa